Data wydarzenia: 10.12.2016 16:00 - 10.12.2016 23:00
Miejsce wydarzenia: Tauron Arena; Kraków

Już w najbliższą sobotę, 10 grudnia w TAURON Arenie Kraków zorganizowane zostaną zawody z cyklu Halowych Mistrzostw Świata SuperEnduro FIM. Rywalizacja najlepszych motocyklistów crossowych globu będzie jednocześnie pożegnaniem sześciokrotnego czempiona tej serii, małopolanina Tadeusza Błażusiaka. W ubiegłym tygodniu „Taddy” ogłosił, że po krakowskiej imprezie kończy karierę. Honorowym patronem wydarzenia jest Rafał Sonik – zwycięzca Rajdu Dakar 2015 i czterokrotny zdobywca Pucharu Świata FIM w kategorii quadów.

Ekstremalne wyścigi na motocyklach crossowych odbędą się na torze zbudowanym z ziemi, ogromnych opon, bali drewna i  głazów. Zawodnicy już po starcie będą musieli zmierzyć się z szykaną z wielkich opon. Następnie w zakręcie czeka ich sekcja z piaskiem, a zaraz potem sekcja supercrossowa.  Dalej motocykliści napotkają betonową rurę oraz bale drewna ułożone w falę. Nie zabraknie wielkich głazów, mniejszych kamieni umieszczonych w piaszczystym podłożu oraz basenu z wodą. Nowością będzie most – z jednej strony z dirtowym najazdem, a z drugiej pokryty kamieniami. Pod spodem poprowadzona zostanie natomiast natomiast jedna z nitek toru. Do tego kilka większych hop, które zapewnią efektowne loty. 

Wisienką na torcie będzie sekcja przygotowana specjalnie, aby uhonorować naszego utytułowanego reprezentanta Tadka Błażusiaka. Belki tworzące matrix ułożone zostaną w napis „Taddy”.

Zawodnicy startujący w trzech klasach: Prestige, Junior oraz w ramach Pucharu Europy FIM zdecydowanie będą mieli co robić. Na torze czeka na nich sporo wyzwań, ale doping polskich fanów na pewno wynagrodzi im włożony w wyścigi wysiłek.

Dodatkowo, wewnątrz toru zostanie umieszczona sekcja do trialu, na której podczas przerwy w wyścigach głównych najmłodsi adepci oraz doświadczeni zawodnicy trialowi zaprezentują swoje umiejętności w precyzyjnym panowaniu nad motocyklem i pokonywaniu złożonych konstrukcji.

Poza Tadeuszem Błażusiakiem, w TAURON Arenie Kraków zobaczymy też m.in. aktualnego mistrza świata, Amerykanina Coltona Haakera czy mającego na koncie zwycięstwa w dwunastu imprezach cyklu Halowych Mistrzostw Świata SuperEnduro Brytyjczyka Jonathana Walkera.