Dzisiaj, 29 czerwca, w sali obrad Rady Miasta Krakowa prezydent Jacek Majchrowski wręczył akty powierzenia stanowisk osobom, które wygrały konkurs na stanowisko dyrektora szkoły, placówki lub przedszkola i 1 września obejmą tę funkcję. Zgodnie z przepisami kadencja dyrektora szkoły trwa pięć lat.

Krakowską tradycją jest, że dla osób, które pomyślnie przeszły postępowanie konkursowe na stanowisko dyrektora szkoły, przedszkola lub placówki, miasto organizuje uroczystość, podczas której wręczane są akty powierzenia tej funkcji. W tym roku akty powierzenia otrzymały 44 osoby. Zdecydowana większość z nich ma już za sobą doświadczenie dyrektorskie w oświacie.

– Chciałem pogratulować Państwu wygranej w konkursach i podziękować za podjęcie się trudu sprawowania tych stanowisk. Jesteśmy już rok po reformie oświaty i sytuacja wydaje się spokojniejsza, ale samo w sobie to i tak duże wyzwanie. Praca dyrektora nie ogranicza się tylko do działań edukacyjnych, to także zadania organizacyjne, finansowe i inwestycyjne. Bardzo ważna jest też współpraca z rodzicami – powiedział prezydent Jacek Majchrowski.

Wszyscy kandydaci przystępujący do konkursu na dyrektora muszą m.in. przedstawić koncepcję funkcjonowania i rozwoju przedszkola, szkoły lub placówki, którą chcą kierować.