W związku ze zwiększonymi potrzebami przewozowymi w rejonie cmentarzy w okresie uroczystości Wszystkich Świętych we wtorek 1 listopada wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.
| Źródło: krakow.pl
Komunikacja miejska we wtorek 1 listopada
Linie tramwajowe:
- linie 5, 9, 11, 19 - zostaną zawieszone;
- linia 1 – kursować będzie według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością co 10 minut w godz. ok. 8:00-19:00, poza tymi godzinami jak obecnie;
- linia 2 – kursować będzie według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością co 10 minut w godz. ok. 8:00-19:00, poza tymi godzinami jak obecnie;
- linia 6 – kursować będzie według specjalnego rozkładu jazdy w godz. ok. 7:00-19:00 z częstotliwością co 20 minut;
- linia 23 – kursować będzie według specjalnego rozkładu jazdy w godz. ok. 7:00-19:00 z częstotliwością co 20 minut;
- linia 50 – kursować będzie według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością co 10 minut;
- linia 52 – kursować będzie według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością co 10 minut;
- linia 81 – kursować będzie w godzinach ok. 5:00-22:00, do 7:00 co 30 minut, w godz. 9:00-17:00 co 10 minut, w pozostałych godzinach co 20 minut;
- linia 82 – kursować będzie w godzinach ok. 8:00-20:00, w godz. 9:00-17:00 z częstotliwością co 10 minut, poza tymi godzinami co 20 minut;
- linia 83 – kursować będzie w godzinach ok. 8:00-20:00, w godz. 9:00-17:00 z częstotliwością co 10 minut, poza tymi godzinami co 20 minut;
- linia 84 – kursować będzie w godzinach ok. 8:00-20:00, w godz. 9:00-17:00 z częstotliwością co 10 minut, poza tymi godzinami co 20 minut;
- linia 85 – kursować będzie przez cały dzień, w godzinach ok. 5:00-8:00 z częstotliwością co 30 minut, 8:00-9:00 co 20 minut, 9:00-17:00 co 10 minut, 17:00-23:00 co 20 minut;
- linia 86 – kursować będzie w godzinach ok. 8:00-19:00, w godz. 9:00-17:00 z częstotliwością co 10 minut, poza tymi godzinami co 20 minut;
- linia 87 – kursować będzie w godzinach ok. 8:00-19:00, w godz. 9:00-17:00 z częstotliwością co 10 minut, poza tymi godzinami co 20 minut;
- linia 88 – kursować będzie w godzinach ok. 7:00-8:00 z częstotliwością co 30 minut, w godzinach 8:00-20:00 co 20 minut;
- linia 89 – kursować będzie przez cały dzień, w godzinach ok. 5:00-8:00 z częstotliwością co 30 minut, później co 20 minut.
Linie autobusowe:
- linie 105/405, 154, 169, 184, 422 – zostaną zawieszone;
- linie 138, 153, 163, 174, 183 – zostaną zawieszone w godz. 8:00-19:00;
- linie 100, 101 – kursować będą według specjalnych rozkładów jazdy co ok. 30 minut. Uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek „Cmentarz Salwator”;
- linia 107 – kursować będzie według specjalnego rozkładu jazdy co ok. 35-40 minut;
- linia 122 – kursować będzie według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością co 40 minut. W kierunku Alei Przyjaźni kursować będzie przez ulicę Architektów;
- linie 124/424 – w obu kierunkach kursować będą przez ulicę Brodowicza;
- linia 128 – wszystkie kursy zostaną wydłużone do Cmentarza Batowice;
- linia 142 – w godzinach 9:00-19:00 kursować będzie co 12 minut na trasie Os. Na Stoku - Cmentarz Batowice. W kierunku Os. Na Stoku kursować będzie ulicami: Blokową, Darwina, Kocmyrzowską, Architektów. W kierunku Cmentarza Batowice ulicami: Poległych w Krzesławicach, Darwina, Blokową;
- linie 153 i 193 - w godzinach 8:00-19:00 linia 153 zostanie zawieszona. W zamian kursować będzie linia 193 z częstotliwością co 15 minut i na skróconej trasie Na Załęczu - Cmentarz Batowice;
- linie 250, 260, 270 – skrócone zostaną do Cmentarza Batowice;
- linie 257, 277, 280, 503 – zatrzymywać się będą na przystanku „Cmentarz Rakowicki Zachód”;
- linia 610 – w obu kierunkach kursować będzie przez ul. Strzelców, z pominięciem ulicy Majora i Powstańców (trasa objazdowa obowiązywać będzie od nocy 31 października/1 listopada do nocy 1/2 listopada);
- pozostałe linie nocne kursować będą bez zmian, według rozkładów jazdy dla danej nocy;
- linia 801 – kursować będzie w godzinach 8:00-19:00 z częstotliwością co 10 minut;
- linia 802 – kursować będzie w godzinach 8:00-19:00 z częstotliwością co 20 minut;
- linia 803 – kursować będzie w godzinach 8:00-20:00 (w godz. 9:00-19:00 z częstotliwością co 10 minut, poza co 20 minut);
- linia 804 – kursować będzie w godzinach 8:00-19:00 z częstotliwością co 20 minut;
- linia 805 – kursować będzie z częstotliwością do godz. 6:00 co ok. 20 minut, w godzinach 6:00-8:00 co 10 minut, 8:00-9:00 co 5 minut, 9:00-17:00 co 4 minuty, 17:00-18:00 co 6 minut, 18:00-20:00 co 10 minut, po 20:00 co 15 minut;
- linia 806 – kursować będzie w godzinach 8:00-19:00 z częstotliwością co 12 minut;
- linia 808 – kursować będzie w godzinach 9:00-18:00 z częstotliwością co 10 minut;
- linia 809 – kursować będzie w godzinach 8:00-19:00 z częstotliwością co 20 minut;
- linia 810 – kursować będzie w godzinach 8:00-19:00 z częstotliwością co 5 minut;
- linia 811 – kursować będzie w godzinach 8:00-19:00 z częstotliwością co 40 minut;
- linia 812 – kursować będzie w godzinach 8:00-19:00 z częstotliwością co 20 minut;
- linia 838 – w godzinach 8:00-19:00 linia 138 zostanie zawieszona. W zamian kursować będzie linia 838 z częstotliwością jak linia 138;
- linia 851 – kursować będzie w godzinach 8:00-18:00 z częstotliwością co 40 minut;
- linia 853 – kursować będzie w godzinach 8:00-19:00 z częstotliwością co 20 minut;
- linia 854 – kursować będzie w godzinach 8:00-19:00 z częstotliwością co 20 minut, w pozostałych godzinach z częstotliwością jak linia 154;
- linia 863 – kursować będzie w godzinach 8:00-19:00 z częstotliwością co 20 minut;
- linia 869 – kursować będzie w godzinach 8:00-19:00 z częstotliwością co 20 minut, w pozostałych godzinach z częstotliwością jak linia 169;
- linia 872 - kursować będzie w godzinach 8:00-19:00 z częstotliwością co 20 minut;
- linia 874 – w godzinach 8:00-19:00 linia 174 zostanie zawieszona. W zamian kursować będzie linia 874 z częstotliwością co 20 minut;
- linia 884 – kursować będzie z częstotliwością do godz. 8:00-20 minut, w godzinach 8:00-18:00 co 10 minut, po 18:00 co 20 minut.
Zasady zachowania biletów okresowych:
- Bilety okresowe wykupione na linię numer 9 zachowują ważność w tramwajach linii 89na całej trasie przejazdu.
- Bilety okresowe wykupione na linię numer 19 zachowują ważność w tramwajach linii 81na całej trasie przejazdu.
Opłata za przejazd liniami specjalnymi (za wyjątkiem linii 801 do przystanku Cmentarz Rząska oraz linii 804 na odcinku Wielicka Granica Miasta - Wieliczka) wg taryfy miejskiej.
Dodatkowe przystanki autobusowe:
- „Nowolipki” dla linii 838 w kierunku „Kombinatu” przed skrzyżowaniem ul. Okulickiego i Nowolipki, na wysokości zatoki przystankowej dla kierunku przeciwnego;
- „Cmentarz Półłanki” dla linii 123, 163 i 863 na wysokości cmentarza przy ul. Półłanki;
- „Wiadukty” na łącznicy z ul. Łowińskiego w ul. Kocmyrzowską;
- „Nowy Bieżanów” na ul. Barbary przy pętli tramwajowej;
- „Majora” na ul. Dobrego Pasterza;
- pozostałe uruchamiane przystanki: „Cmentarz Salwator”, „Cmentarz Podgórski”, „Rząska Cmentarz”, „Cmentarz Bieżanów”.
Przystanki "na żądanie" funkcjonujące jako "stałe":
- „Cmentarz Batowice Wschód”;
- „Cmentarz Grębałów Południe”;
- „Cmentarz Rakowicki Zachód”;
- „Pasternik Cmentarz”;
- „Zawiła Cmentarz".
Przystanki "stałe" funkcjonujące jako "na żądanie":
- „Strzelców”.
Napisz komentarz
Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj