Dzisiaj rano w Krakowie doszło do akcji policji przy centrum handlowym M1 na alei Pokoju. Funkcjonariusze policji zatrzymali 20 osób. To głównie obywatele Rosji pochodzący z Kaukazu.

Z porannych ustaleń reporterów RMF FM wynika, że w pobliżu centrum Handlowego M1 w Krakowie miało dojść do ustawki obywateli rosyjskich, głównie narodowości czeczeńskiej z krakowskimi pseudokibicami. Jak informuje Onet, chodzi o pseudokibiców Cracovii. Wśród zatrzymanych dziś przed krakowskim centrum handlowym jest także kilku obywateli Polski. Przy zatrzymanych znaleziono broń, inne niebezpieczne narzędzia, a także narkotyki - poinformowało RMF FM.

Z osobami ze wschodu mieli walczyć o wpływy z nielegalnego handlu - między innymi papierosami. Jak informuje Katarzyna Cisło z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, dzięki porannej akcji policji nie doszło do zaplanowanej ustawki ani strzelaniny przed centrum handlowym - informuje RMF FM.

Obecnie funkcjonariusze przeszukują mieszkania zatrzymanych. Sprawę przejęła prokuratura okręgowa w Krakowie - informuje RMF FM.