W Krakowie przy ulicy Dobrego Pasterza 126 znajduje się nowoczesny Park Wodny, na terenie którego można korzystać z wielu atrakcji. Kompleks ten jest doskonale przystosowany do potrzeb dzieci i młodzieży, które mogą na jego terenie wypocząć, zrelaksować się, doświadczyć niezapomnianej zabawy oraz nauczyć się pływać. Opis wszystkich atrakcji znajdziemy na stronie www obiektu.

Zjeżdżalnie na terenie Parku Wodnego

Krakowski Park Wodny umożliwia różne formy aktywnego wypoczynku. Zainteresowaniem młodych ludzi cieszą się zwłaszcza znajdujące się tutaj zjeżdżalnie. Są one zróżnicowane pod względem trudności – od bezpiecznej Tęczowej zjeżdżalni dla najmłodszych, po ekstremalnie szybkie tory dla młodzieży i dorosłych. Warte uwagi są zwłaszcza 4 nowe zjeżdżalnie zewnętrzne: Nitro, Twister oraz Speed Fire, które zapewniają doskonałą zabawę za sprawą kolorowych efektów multimedialnych. Najmłodsi mogą natomiast pod okiem rodziców korzystać z brodzika z Tęczową Zjeżdżalnią oraz trzeba minizjeżdżalniami. W obrębie brodzika znajduje się również Wyspa Piratów, statek piracki z wodnymi armatkami, Magiczny Grzybek oraz armatki wodne w postaci zwierzątek – Ptaka Cudaka oraz AquaDina.   

Okazja do spędzenia ferii zimowych na sportowo 

Park Wodny w Krakowie jest przystosowany do uprawiania wielu sportów wodnych – koszykówki, siatkówki czy piłki wodnej. Na terenie kompleksu znajduje się również siłownia wodna Aqua Gym, gdzie można podjąć treningi pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Jest to doskonały sposób na rehabilitację czy utratę zbędnych kilogramów po świętach. Dla wzmocnienia kręgosłupa oraz poprawy kondycji fizycznej, warto udać się również na tory do pływania. Można także wziąć udział w lekcjach pływania oraz oswajania się z wodą – lekcje są prowadzone nawet dla kilkumiesięcznych maluchów. Prawdziwym hitem krakowskiego Parku Wodnego jest również ścianka wspinaczkowa. Mogą z niej korzystać osoby w każdym wieku, nie musząc obawiać się o własne bezpieczeństwo. W razie ewentualnego niepowodzenia wspinaczka znajdzie po prostu finał w wodzie. 

Chwile błogiego relaksu po ciężkim okresie w szkole 

Nauka w szkole czy na studiach kosztuje nasze dzieci sporo stresu i wysiłku. Dlatego warto powrócić do pełni sił i zapewnić im chwile relaksu. Park Wodny w Krakowie oferuje m.in. przestronne jacuzzi z ciepłą wodą solankową o temperaturze od 35 do 37 stopni Celsjusza. Wykazuje ona właściwości odprężające, antystresowe i pozwala oczyszczać organizm z nagromadzonych toksyn. Na terenie kompleksu znajduje się aż 8 wanien jacuzzi. Przyjemny relaks można sobie również zapewnić płynąc nurtem Rwącej Rzeki o długości 30 metrów, która do złudzenia przypomina górski potok. W Parku Wodnym znajdziemy ponadto Tęczową Ścieżkę, pozwalającą utrzymać się na powierzchni wody dzięki licznym wysepkom. Z tych wszystkich atrakcji studenci mogą korzystać w każdy wtorek taniej o 50%!

Saunarium idealne dla starszej młodzieży oraz studentów 

Wyjątkową atrakcją Parku Wodnego w Krakowie jest także saunarium, z którego mogą korzystać osoby powyżej 16 roku życia. Miejsce to jest przystosowane do kąpieli termicznej. Do wyboru mamy różnego rodzaju sauny i łaźnie – morską, ziołową, ognistą, a także ruską banie czy strefę z zimną wodą dla ochłody.

Partnerem merytorycznym artykułu jest www.ParkWodny.pl