Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na koncert Stanisława Soyki. Artysta zaprezentuje utwory z płyty pt. „Muzyka i słowa Stanisław Soyka” – pierwszego od 15 lat w pełni autorskiego albumu. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 3 marca, o godz. 18.00.

- Chciałem pokazać piękno świata – świata przedstawionego tak po prostu, przez dzisiejszego mnie. Zależało mi na tym, by ta muzyka mogła przytulać, dawać przestrzeń i oddech. A także, by te piosenki były dostępne dla każdego kto lubi śpiewać. A w tych tekstach, mam wrażenie, że jest normalnie. Tam jestem dzisiejszy ja i – gdy będziecie Państwo jej słuchać – będzie mi miło móc tam Państwa spotkać. I – być może – usiąść wspólnie na muzycznej „Ławeczce” – tak o swojej najnowszej płycie opowiada Stanisław Soyka.

Album „Muzyka i słowa Stanisław Soyka” jest prostolinijny, prawdziwy i szczery. To muzyczne wyznanie bez podrasowania. Jest tam polonez, jest i tango, w którym odbywa się cała amplituda uczuć – miłość, zazdrość, ciepło, zimno, gorąco. Jest pieśń o miłości do Warszawy i o tym, jaka do niej prowadziła droga („Lubię wracać do Warszawy”), a także kompozycja szczególna: jak niewysłany list dojrzałego sześćdziesięcioletniego „chłopaka” do swych rodziców: „Mamulu, Tatulu”. „Przyszedł czas na zmiany” to opowieść o miejscu, gdy własne dzieci dorastają i nabierają rozpędu – to tekst o nauce jak żyć. Warto poczuć też, jak dobrze czasem się zatrzymać i usiąść na ławeczce („Ławeczka”), by stać się intensywnym obserwatorem ludzkości w jej indywidualnych przejawach. I… nie bać się ciszy („Ciszy nie unikaj”), bo „To, co słychać w ciszy, w hałasie zanika”.

Szczegółowe informacje o koncercie i biletach na stronie internetowej Nowohuckiego Centrum Kultury.