SPA to miejsce, na którego odwiedzenie decyduje się coraz więcej osób. To nie tylko miejsce, które odwiedzamy na cały weekend, ale również na kilka godzin, by po pracy lub w innej, wolnej chwili, zadecydować się na masaże czy zabiegi pielęgnacyjne. Idealnym wyborem w przypadku krakowskich SPA będzie Moonlight Spa, które znajduje się przy ul. Bonifraterskiej 2.

Co to jest SPA?

Samo znacznie i pochodzenie słowa SPA nie jest jednoznaczne i nie ma w tej kwestii oczywistej odpowiedzi. Cześć osób uważa, że SPA pochodzi od łacińskich słów "sanus per aquam", co dosłownie znaczy "zdrowie przez wodę". Wiele osób uważa jednak, że obecne SPA pochodzi od miejscowości Spa, która znajduje się na terytorium Belgii. Ma to być związane jednak również z wodą, bowiem to w tym mieście w wieku XIV odkryto źródła wód leczniczych. Spa do tej pory jest jednym z najbardziej znanych uzdrowisk na terenie Belgii, gdzie dodatkowo leczy się głównie za pomocą hydroterapii, czyli leczenia wodą.

Obecnie SPA to tak naprawdę nowoczesny salon odnowy biologicznej. To miejsce, gdzie można skorzystać z licznych masaży, zabiegów na ciało czy twarz, czy konsultacji z kosmetyczkami. Jest to więc miejsce idealne dla kobiet, które nie tylko chcą odpocząć i się zrelaksować, ale również zadbać o swój wygląd. Miejsce to nie jest jednak skierowane tylko dla Pań – coraz więcej Panów, czy to z partnerkami, czy samodzielnie, decyduje się na liczne zabiegi SPA, które kierowane są specjalnie do nich.

Jaki masaż wybrać?

SPA, w tym również Moonlight Spa, oferuje swoim klientom olbrzymią ilość masaży w Krakowie, na które mogą się oni zdecydować. Składając się na nie m.in.:


• Masaże odżywcze,
• Masaże rozgrzewające,
• Masaże wyszczuplające,
• Masaże wyciszające,
• Masaże energetyczne,
• Masaże lecznicze.

Jak widać, każdy z nich będzie dobrym wyborem w innym przypadku. Przed zdecydowaniem się na konkretny masaż, warto zastanowić się, czego od niego oczekujemy. Najważniejsze jest to, czy masaż powinien być relaksacyjny, czy bardziej leczniczy. To duża różnica, jeżeli więc masaż ma podziałać kojąco, zaznaczmy to obsłudze, a oni pomogą nam wybrać odpowiedni z nich. Podobnie, jeżeli liczymy tylko na relaks – wtedy również obsługa pomoże nam wybrać to, z czego będziemy zadowoleni.

Warto również określić, jakie masaże lubimy, a jakich nie – jeżeli mamy z nimi jakieś doświadczenie. Wiele osób może nie lubić np. gorących kamieni, inni mogą je uwielbiać. Warto podzielić się z obsługą dotychczasowymi doświadczeniami – oczywiście tylko wtedy, jeżeli nie wiemy sami, na który masaż powinniśmy się zdecydować.

Jeżeli chcemy wybrać swój pierwszy masaż, a nie wiemy który masaż wybrać, powiedzmy o tym obsłudze – ona na pewno zada nam odpowiednie pytania, które, dzięki naszym szczerym odpowiedziom, sprawią, że pracownik obsługi znajdzie coś idealnie dla nas w bogatej ofercie konkretnego SPA.

Spa Kraków

Co robi kosmetyczka?

Decydując się na ofertę Moonlight Spa, możemy liczyć na zabiegi, które będą wykonywane przez doświadczone kosmetyczki w Krakowie. Czym jednak się one zajmują?

Wielu osobom kosmetyczka kojarzy się z osobą, która ma za zadanie upiększać nasze ciało za pomocą makijażu, ale nie tylko. Przedłużanie czy zagęszczanie rzęs, czy wykonywanie makijażu permanentnego, to coś, czym zajmuje się wiele kosmetyczek.

W przypadku SPA kosmetyczki zajmują się jednak czymś innym. To one wykonują zabiegi na twarz, które są oferowane w danym miejscu. Zabiegi, których zadaniem jest poprawa stanu skóry twarzy klientek i klientów, do których zaliczają się zabiegi oczyszczające, nawilżające czy liftingujące – to coś, czym zajmuje się kosmetyczka również w przypadku krakowskiego Moonlight Spa.

Wieczór panieński w Krakowie - pomysły

Zorganizowanie naprawdę udanego wieczoru panieńskiego nie jest zadaniem łatwym. Wiele osób, które odpowiada za jego organizację, decyduje się obecnie na wizytę w SPA. To idealne rozwiązanie, które niesamowicie doceniają przyszłe Panny Młode.

Z jednej strony, SPA to idealne miejsce na to, by wypocząć. A stresu przed ślubem i weselem jest wiele, nie brakuje dopinania wszystkiego, czasem na ostatnią chwilę, a w dobie koronawirusa wszystko zawsze jest niepewne, stąd tym bardziej stres nie opuszcza przyszłych małżonków.

Dodatkowo przyszła Panna Młoda chce wyglądać podczas tego wyjątkowego dnia jak najlepiej. Tutaj również idealnie sprawdzi się SPA, zwłaszcza jeżeli zdecydujemy się zafundować przyszłej małżonce zabiegów na twarz.

Moonlight Spa jest idealnym wyborem na wieczór panieński w Krakowie. Z jednej strony, ul. Bonifraterska 2 to centrum Krakowa, nieopodal Wisły. Dzięki temu łatwo i szybko uda nam się wybrać do dowolnego klubu w centrum Krakowa. Dodatkowo Moonlight Spa oferuje specjalną ofertę właśnie z okazji wieczorów panieńskich. Została ona dokładnie opisana na stronie internetowej SPA. Czekają w niej jednak nie tylko niższe, promocyjne ceny na poszczególne masaże czy zabiegi pielęgnacyjne, ale również specjalne pakiety, które idealnie sprawdzą się w przypadku druhen oraz samej przyszłej Panny Młodej.