Dzisiejszego pięknego dnia, 12 maja, odbyła się wielka inauguracja nowego sezonu maratonów rowerowych Vienna Life Lang Team. Maratony organizowane przez Czesława Langa to zawody, które na przestrzeni lat na dobre zakotwiczyły na sportowej mapie Polski i stały się jedną z najpopularniejszych kolarskich imprez w naszym kraju. W uroczystym otwarciu dwunastego już sezonu, udział wziął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, Katarzyna Król, zastępca prezydenta miasta Krakowa do spraw edukacji i sportu, oraz Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Miłośnicy dwóch kółek zebrali się na Błoniach. Maratony rowerowe przyciągają zarówno amatorów, jak i zawodowców. Na trasie wyścigu spotykają się młodzi i starsi, doświadczeni i początkujący. Wszystko zgodnie z ideą – wystartować może każdy, wystarczy mieć rower i kask. Różnorodne trasy i dystanse gwarantują emocje wszystkim, niezależnie od doświadczenia i kolarskiego poziomu.

W tym roku pierwsze zawody odbywają się w Krakowie. To właśnie pod Wawelem padały w ostatnich latach rekordy frekwencji.

– Kraków od lat jest dla nas miejscem szczególnym i bardzo przyjaznym. Myślę, że to samo mógłby powiedzieć Rafał Majka, który właśnie na Rynku Głównym cieszył się ze zwycięstwa w Tour de Pologne. A ja bardzo się cieszę widząc tysiące amatorów kolarskiej przygody w Krakowie, którzy przychodzą na maratony, startują, walczą, kibicują, tworzą atmosferę i pokazują sobie oraz wszystkim, że kolarstwo jest piękne – mówi dyrektor Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych Czesław Lang.

 

Chętni startu zebrali się na krakowskich Błoniach. Jak zwykle, mogli wybierać trzy dystanse – Mini, Medio i Grand Fondo. W tym roku królewski dystans oscylował wokół stu kilometrów, co oczywiście jest związane ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie zabrakło również Rodzinnej Parady, o długości trasy 8 kilometrów.

Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie internetowej viennalifemaraton.pl.