Mecz żużlowych reprezentacji Polski i Rosji o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, który odbył się w sobotę, 2 lipca na stadionie Wandy, zakończył się remisem 45-45. I choć spotkanie miało towarzyski charakter, przyciągnęło na trybuny blisko 4 tysiące widzów.

Na torze w Nowej Hucie pojawiło się w obu drużynach wielu znanych zawodników, uczestników Speedway Grand Prix. Od pierwszego biegu rywalizacja była więc bardzo zacięta i dostarczyła sporo emocji.

Wojewoda Małopolski Józef Pilch i Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal, gratulując kapitanom Piotrowi Protasiewiczowi i Emilowi Sajfutdinowowi stworzenia atrakcyjnego widowiska, wyrazili opinię kibiców.

Dla polskich i rosyjskich żużlowców sobotnie starcie stanowiło znakomity sprawdzian przed półfinałowymi zawodami Drużynowego Pucharu Świata w duńskim Vojens.

Trener biało-czerwonych Marek Cieślak miał szczególne powody do zadowolenia z postawy Protasiewicza. 

W ekipie rosyjskiej utytułowanego Sajfutdinowa mocno wspierał Artiom Łaguta. To właśnie ten duet w ostatnim, piętnastym wyścigu zmierzył się z Protasiewiczem i Krzysztofem Kasprzakiem. Co prawda, Sajfutdinow uzyskał najlepszy czas dnia – 68,12 i zwyciężył, ale Protasiewicz i Kasprzak wyprzedzili Łagutę, a to oznaczało podział punktów (3-3) i ostatecznie również remis w meczu (45-45).

POLSKA – ROSJA 45-45

Polska: Piotr Protasiewicz 13, Przemysław Pawlicki 9, Krzysztof Buczkowski 7, Krzysztof Kasprzak 7, Grzegorz Zengota 5, Janusz Kołodziej 4.

Rosja: Emil Sajfutdinow 11, Artiom Łaguta 10, Grigorij Łaguta 7, Andriej Kudriaszow 7, Renat Gafurow 6, Wiktor Kułakow 4.