Na skrzyżowaniu ulic Leśnej, Starowolskiej i 28 lipca 1943 montowane jest rondo. Dzięki nowej organizacji ruchu w tym miejscu przejazd samochodów zostanie upłynniony, aby popularna turystycznie trasa już się nie korkowała. Poprawi się również bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, dojeżdżających do ogrodu zoologicznego.

Aktualnie trwają prace wprowadzające nowe zasady. Malowane jest specjalne oznakowanie, wyznaczające pasy ruchu i zatokę dla autobusów.

Wcześniej, przy skrzyżowaniu ul. Leśnej z Jeleniową ustawiono znak drogowy, informujący kierowców o aktualnym zapełnieniu parkingu przy ogrodzie zoologicznym. Gdy parking się zapełni, tablica informuje przyjezdnych, że nie ma już możliwości pozostawienia samochodu w pobliżu zoo. W tym momencie na tablicy pojawia się znak zakazu ruchu.

Co ważne, przez cały czas do ogrodu zoologicznego ul. Leśną mogą dojeżdżać: pojazdy komunikacji miejskiej, rowery, służby miejskie, posiadacze zezwoleń, samochody zaopatrzenia, a także mieszkańcy ul. Leśnej, Kukułczej i al. Kasy Oszczędności Miasta Krakowa.

ADRES: ul. 28 Lipca 1943, Kraków