25 sierpnia zakończyło się głosowanie na nazwę nowego Systemu Rowerów Publicznych w Krakowie. Wśród czterech podanych propozycji zwycięzcą została nazwa WAVELO. Będzie ona towarzyszyć miastu w jego promocji oraz popularyzacji nowego systemu rowerów przez najbliższe 8 lat.

Plebiscyt został zorganizowany przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie we współpracy z firmą BikeU, która jest nowym operatorem sieci rowerów miejskich w Krakowie. Spośród czterech zaproponowanych nazw, mieszkańcy Krakowa wybrali WAVELO, które otrzymało ponad 52% głosów głosów. Na kolejnych miejscach uplasowały się kolejno: KRAKOVELO, RMK i BICIKLIK.

BikeU wprowadza w Krakowie innowacyjny system rowerowy czwartej generacji. Oznacza to większy komfort dla użytkownika i dbałość o jego bezpieczeństwo. Rowery wyposażone będą w komputery pokładowe, zasilane przez dynamo i panel słoneczny oraz zapięcie kłódką typu U. Flotę rowerów będzie można monitorować poprzez wbudowane moduły GPS.

Dotychczas do dyspozycji krakowian dostępne były 34 stacje i 300 tradycyjnych rowerów miejskich. Zgodnie z umową, którą miasto podpisało z BikeU - nowym operatorem - do 15 października w Krakowie stanie 15 stacji, z których będzie można wypożyczyć 100 rowerów. Stacje będą  rozmieszczone tak, aby wszystkie miejsca strategiczne miasta, z dużymi skupiskami ludzi, miały dostęp do punktów rowerowych (rynek, dworce, urzędy, uczelnie itp.) Drugi etap, w trakcie którego pojawi się 300 rowerów wstępnie zaplanowany jest na marzec 2017. Docelowo w przyszłym roku system będzie liczył 1500 rowerów.