Chcąc zatroszczyć się o pracowników, a jednocześnie zadbać o to, aby firma była możliwie jak najbardziej atrakcyjna dla tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją pracę w niej, warto postawić na dodatkowe benefity. Bardzo długo pracownicy zadowalali się wyłącznie kartami multisport i pakietami medycznymi. Dzisiaj chcą czegoś więcej. Doskonale w ten nurt wpisują się paczki owocowe, które warto zapewnić między innymi pracownikom biurowym. Okazuje się, że taki benefit sprawdza się świetnie i jest naprawdę bardzo lubiany.

Co o owocach w pracy mówi WHO?

Światowa Organizacja Zdrowia, czyli WHO, podkreśla, że odpowiednia dieta, a więc taka, która bogata jest w owoce i warzywa, podnosi wydajność pracowników. Co ważne, wzrost może wynosić nawet 20%. Prowadzone badania pokazują, że zdecydowana większość z nas w pracy odżywia się mało racjonalnie. Sięgamy po słone przekąski, słodkie drożdżówki, zapominając o tym, aby zjeść coś naprawdę wartościowego. W efekcie jesteśmy mniej wydajni i efektywni, w tym samym czasie pracy jesteśmy w stanie zrobić dużo mniej. Dlatego benefity w postaci owoców to naprawdę dobry pomysł wspomniane WHO zachęca, aby w pracy sięgać właśnie po takie zdrowe przekąski.

Czy owoce w pracy przekładają się na zdrowie pracowników?

Decydując się na benefity w postaci owoców (https://dailyfruits.pl/dostawa-owocow-w-krakowie/), warto pamiętać, że jest to jeden z najprostszych sposobów, aby zatroszczyć się o zdrowie swojego personelu, a tym samym zadbać o całą firmę. Pracownicy, którzy zdrowo się odżywiają, zdecydowanie rzadziej chorują. W efekcie nie korzystają ze zwolnień lekarskich, co niewątpliwie jest ogromną korzyścią dla firmy. Dzięki temu praca może przebiegać sprawniej, nie trzeba zastanawiać się kim zastąpić nieobecnego pracownika.

Jak owoce dla pracowników wpływają na wizerunek firmy?

Benefity pracownicze wpływają na wizerunek firmy zarówno wśród obecnych, jak i potencjalnych pracowników. Trzeba pamiętać, że konkurencja na rynku pracy jest coraz większa, a znalezienie dobrego pracownika nie należy do najłatwiejszych. Nierzadko okazuje się, że to właśnie dodatkowe benefity są tym, co składania kandydata do podjęcia pracy właśnie w danej firmie. Jeśli chodzi o benefity w postaci owoców, to one działają jeszcze lepiej. Są wyrazem troski o zdrowie pracowników, a pracodawcy, którzy troszczą się, o kondycję fizyczną personelu są postrzegani zdecydowanie lepiej. Ciekawostką jest fakt, że Instytut Medycyny Pracy prowadził badania, z których wynika, że wielu pracowników skłonnych jest nawet do zmiany miejsca pracy, jeśli pracodawca nie będzie wykazywał troski o ich zdrowie.

Benefity pracownicze pełnią wiele zadań. Przynoszą firmie korzyści, a inwestycja w nie naprawdę się zwraca. Chcąc wyróżnić się na rynku, a jednocześnie przynieść sobie korzyści wielofalowe, warto pokusić się o benefit oryginalny, a zarazem skuteczny. Do takich zalicza się z całą pewnością owoce dla pracowników, które cenione są zarówno przed zwykłych pracowników biurowych, jak i kadrę zarządzającą. Nie kosztują wiele, a naprawdę bardzo dobrze się sprawdzają.

Dostawa owoców do biura https://dailyfruits.pl/