„To jest Wasza przestrzeń, która nie jest jeszcze skończona i nie będzie, bo ona będzie cały czas dostosowywać się do Was. To Wy będziecie ją współtworzyć. Mamy nadzieję, że będzie to miejsce, do którego będziecie uwielbiać przychodzić. Chcemy by wpłynęło ono pozytywnie na Waszą pracę i kreatywność” — powiedział Mike Pyle 12 września na otwarciu nowej siedziby firmy Pegasystems w Bonarka for Bussines.

Polski oddział firmy Pegasystems, która jest producentem oprogramowania wspierającego wiodące przedsiębiorstwa na całym świecie, działa w Krakowie od 2005 roku. Firma zatrudnia ponad 4000 osób na całym świecie, z czego 210 Krakowie, ma jednak plany rozwojowe, dlatego jej nowa siedziba przeznaczona jest dla 400 pracowników. Firma prowadzi obecnie rekrutację na ponad 17 stanowisk. Międzynarodowa firma chce tworzyć nowe stanowiska pracy zarówno dla osób z kompetencjami z zakresu IT, jak i tych, które dotychczas nie zajmowały się programowaniem. Pegasystems zapewnia bowiem zatrudnionym pracownikom możliwość rozwoju w postaci szkoleń wewnętrznych, wchodzących w skład Pega Academy. Stworzenie warunków na zatrudnienie kolejnych 200 osób spośród mieszkańców Krakowa, wymagało znacznych zmian w infrastrukturze krakowskiego biura, które przeniosło się do sąsiadującego z dotychczasową siedzibą budynku.

Nowa lokalizacja zapewnia bez wątpienia możliwość jak najbardziej komfortowej pracy. Usytuowana na 4 piętrach, na powierzchni 5000m2, w których znajdują się wyposażone w najwyższej klasy sprzęt stanowiska pracy. Każde z pięter biura posiada strefy chill out’u, aby pracownicy mogli wypocząć w trakcie godzin pracy. Projektanci wzięli pod uwagę, że bardzo ważne są przestrzenie dedykowane spotkaniom, stąd też powstały liczne sale konferencyjne, każda z nich posiadająca unikalną nazwę, np.: Wawel, Times Square czy Wembley. Cała powierzchnia wyposażona jest w system maskowania dźwięku (ang. sound masking system), który generuje dyskretny szum tłumiący dźwięki z otoczenia i daje większy komfort pracy w ciszy i skupieniu. „Skupiliśmy się na tym, żeby stworzyć jak najlepsze warunki pracy, przestronne przestrzenie typu open space, pomieszczenia socjalne, mniejsze i większe sale konferencyjne, wszystko powstało w odpowiedzi na badanie, jakie przeprowadziliśmy wśród pracowników w zeszłym roku, pytając ich o to, co jest dla nich ważne i czego potrzebują na co dzień” — mówi Jarosław Maślanka, dyrektor krakowskiego oddziału.

Firma Pegasystems to przykład przedsiębiorstwa, które postawiło na Kraków i odnosi sukces, rozwijając swoje zespoły, a co za tym idzie produkty. Patrząc na dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa kolejne lata zapowiadają się naprawdę obiecująco i będą dawały obopólną korzyść zarówno dla firmy jak i jej pracowników.