Studia zaoczne w Krakowie to obecnie szeroka oferta dla osób w różnym wieku i z różnym doświadczeniem edukacyjnym czy zawodowym. To możliwość zdobycia ciekawego i dającego szansę na interesującą i dobrze płatną pracę wykształcenia. Także dla tych, którzy chcą się przebranżowić.

Nie od dziś wiadomo, że dobrze wybrany kierunek studiów bardzo pomaga w znalezieniu dobrej pracy. Dobrej, czyli takiej, która nas satysfakcjonuje, daje radość i oczywiście pozwala się nam utrzymać na odpowiednim poziomie. Oczywiście brzmi to jak marzenie, a marzenia mają to do siebie, że można je spełniać. Studia niestacjonarne w Krakowie mogą to ułatwić. I to nie tylko osobom, które są zaraz po maturze, ale także takim, które chcą się na przykład przebranżowić.

Studia niestacjonarne w Krakowie – dla kogo?

Studia niestacjonarne w Krakowie są przeznaczone dla wszystkich, którzy po prostu chcą studiować. To szansa dla świeżo upieczonych maturzystów, ale także dla ludzi, od których matury upłynęło już naprawdę wiele lat (nawet 30). Nie ma też znaczenia, czy chcący studiować zdawali tzw. nową czy też starą maturę. Opcja: studia zaoczne Kraków to także propozycja dla studentów, którzy chcą rozpocząć naukę na drugim kierunku studiów. Tym uczelnia wychodzi naprzeciw, oferując różne ułatwienia w pogodzeniu zajęć. Elastyczny grafik zajęć na pewno przypadnie też do gustu ludziom aktywnym zawodowo, mającym rodziny czy inne zajmujące czas obowiązki. Dlatego chcąc zdobyć wykształcenie, które pozwala na wykonywanie konkretnego, dobrze płatnego zawodu, dobrze jest zapoznać się z warunkami rekrutacji. Uczelnia Kraków to możliwość wyboru studiów na kierunkach: zarządzanie, finanse i rachunkowość czy informatyka. Warto dodać, że można wybrać studia I lub II stopnia. Poza tym każdy z kierunków ma też węższe specjalizacje, takie jak: zarządzanie finansami, prawo w zarządzaniu, informatyka stosowana, i wiele innych. W kilku słowach: każdy zainteresowany na pewno znajdzie coś dla siebie.


Stypendium na studiach, czyli wiele możliwości

Przez długi czas stypendia, czyli rodzaj regularnych dofinansowań czy też nagród pieniężnych dla studentów (na przykład za dobre wyniki w nauce czy w ramach pomocy socjalnej) kojarzyły się z uczelniami państwowymi i studiami stacjonarnymi. Dziś sytuacja uległa zmianie. Stypendium na studiach przyznawane jest często na uczelniach prywatnych (zarówno dla studentów stacjonarnych, jak i zaocznych). Co więcej, podczas ich przyznawania nie obowiązują surowe zasady, w związku z którymi trzeba okazać cały plik zaświadczeń do nich uprawniających. Dla wybrańców o szczególnych osiągnięciach jest też przewidziane stypendium rektora.