Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że obecnie znajomość języka angielskiego jest niemalże konieczna, a co najmniej przydatna. W końcu mamy z nim styczność niemalże codziennie, chociaż nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Oglądamy filmy czy seriale wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych lub Wielkiej Brytanii, gramy w gry komputerowe, których bohaterowie porozumiewają się po angielsku czy po prostu poszukujemy informacji na temat, który wciąż nie doczekał się polskich opracowań. Co więcej, umiejętność porozumiewania się w języku angielskim uważa się obecnie za standard zarówno na uczelniach i w szkołach, jak i w wielu miejscach pracy. Jest to powód, dla którego nie powinniśmy zaniedbywać jego nauki i cały czas poprawiać swoje zdolności w tym zakresie. Dlatego właśnie przedstawiamy trzy sposoby, które nie tylko ułatwią, ale także uatrakcyjnią naukę.

Korepetycja z native speakerem

Trudno o lepszą możliwość na naukę jakiegokolwiek języka, niż regularne rozmawianie z osobą, która zna go perfekcyjnie. Dlatego właśnie dobrym pomysłem jest skorzystanie z korepetycji z native speakerem, czyli osobą, dla której angielski jest językiem ojczystym. Dzięki temu zna ona wiele powiedzeń czy słówek, których próżno szukać w podręcznikach i o których nie dowiemy się na szkolnych lekcjach. Trzeba natomiast pamiętać o tym, że jest to język potoczny, używany na co dzień. Oznacza to, że nie jest taki sam, jak jego oficjalna wersja, którą większość z nas poznaje w trakcie edukacji. Niestety minusem korepetycji z native speakerem jest ich cena, która zazwyczaj jest wyższa niż w przypadku innych lekcji. Nieco spada ona w przypadku zajęć zdalnych, których obecnie jest coraz więcej.

Platforma edukacyjna

Coraz rzadziej i z mniejszą chęcią sięgamy po podręczniki i książki w formie papierowej, wybierając ich wygodniejszą, elektroniczną formę. Dlaczego zatem nie zrobić tak samo w przypadku nauki języka angielskiego? Umożliwia to chociażby platforma edukacyjna, na której każdy temat, zarówno gramatyczny, jak i ten związany ze słownictwem, jest opracowany na kilka sposobów. Można zatem wybierać pomiędzy krótkim a długim omówieniem oraz filmem a infografiką. Słówka i wyrażenia z każdej lekcji możemy z kolei powtarzać za pomocą fiszek, a w quizie sprawdzać posiadaną wiedzę z zakresu czasów przeszłych. Jest to także wspaniała opcja dla wszystkich tych osób, które lubią uczyć się trakcie przejazdów pociągiem czy czekając w kolejce u lekarza. Platforma edukacyjna to przecież nie tylko strona internetowa, ale także aplikacja na wszystkie urządzenia mobilne.

Kultura w języku angielskim

Niejednokrotnie w przypadku nauki języka angielskiego mówi się o tym, że najlepszym sposobem na jego poznanie, jest otoczenie się nim praktycznie z każdej możliwej strony. Jednocześnie takie podejście daje doskonałą możliwość na to, żeby uczyć się go przy jednoczesnym rozwijaniu własnych zainteresowań czy nawet odpoczynku. Jednym z najczęściej wykorzystywanych pomysłów jest oglądanie seriali oraz filmów, których bohaterowie są osobami anglojęzycznymi. Na początku można włączyć polskie napisy, z biegiem czasu zmienić je na angielskie, a ostatecznie całkowicie z nich zrezygnować. Dobrym pomysłem jest także czytanie książek czy newsów w tym języku. Dzięki temu, że tekst mamy cały czas przed sobą, możemy na bieżąco sprawdzać niezrozumiałe słówka, a nawet całe zdania. Możliwości na „zanurzenie się” w angielskim jest naprawdę wiele, dlatego warto szukać tych, które są nie tylko skuteczne, ale także sprawiają przyjemność.