Decydując się na założenie własnej działalności, przedsiębiorcy coraz częściej zwracają uwagę na fakt, że możliwość korzystania ze służbowych pojazdów wiąże się z większym komfortem pracy i szansą na szybszy dojazd do poszczególnych klientów lub na ważne delegacje. Mimo to koszt zakupu firmowej floty czy zdecydowanie się na leasing to często większe wydatki, które mają duży wpływ na finanse przedsiębiorstwa. Warto również wspomnieć, że nie bez znaczenia są koszty wynikające z utrzymania samochodu. To sprawia, że w ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się wynajem aut dla firm, który zapewnia poczucie finansowego bezpieczeństwa, stwarzając możliwość dopasowania wysokości opłat do możliwości przedsiębiorcy. Dlatego dobrze jest dowiedzieć się, na czym polega tego typu wynajem i w jaki sposób wpływa na mniejsze wydatki.

Co sprawia, że koszt wynajmu aut dla firm jest niższy niż koszt leasingu?

W przypadku wzięcia samochodu w leasing przedsiębiorca po wygaśnięciu umowy zwykle decyduje się na wykupienie pojazdu na określony w umowie procent jego początkowej ceny. Z tego powodu comiesięczne raty uwzględniają nie tylko korzystanie z samochodu, ale przede wszystkim służą temu, aby przedsiębiorca spłacił większą część ceny pojazdu. Możliwość rozłożenia tak dużego wydatku w czasie z pewnością pozwala na łatwiejsze zaplanowanie budżetu firmy, ale mimo to należy również pamiętać o konieczności opłacania ewentualnych napraw, przeglądów oraz ubezpieczenia. To sprawia, że miesięczne koszty utrzymania służbowej floty niekiedy okazują się wyższe, niż można było przewidzieć.

 


Z kolei, jeśli chodzi o wynajem aut dla firm, jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że oznacza on stałe koszty dopasowane do możliwości finansowych firmy. Taką usługę oferuje między innymi Traficar pozwalający na wybór potrzebnej liczby pojazdów i dbający o ich idealny stan techniczny, a także o aktualne opłaty związane między innymi z ubezpieczeniem. W praktyce oznacza to, że decydując się na wynajem aut dla firm (https://www.traficar.pl/), przedsiębiorca otrzymuje od Traficara bardzo dobrze utrzymane samochody od razu gotowe do jazdy. Ponadto dużym ułatwieniem w przemyślanym zarządzaniu flotą staje się dostęp do specjalnej aplikacji pozwalającej na przydzielanie pracownikom samochodów i tym samym na uzyskanie czytelnych raportów co do użytkowania każdego auta.

Wynajem aut dla małych czy większych przedsiębiorstw?

Ze względu na wspomnianą wcześniej opcję dostosowania floty do potrzeb firmy oraz do operowanego przez nią budżetu, wynajem aut dla firm staje się godną uwagi propozycją zarówno dla mniejszych, jak i średnich i większych przedsiębiorstw. Dlatego z usług Traficara z powodzeniem korzystają duże firmy zatrudniające wiele osób i działające w różnych miastach, a także małe przedsiębiorstwa, którym zależy na większej mobilności. Warto przy tym wspomnieć, że dla mniejszych firm możliwość korzystania ze służbowych i jednocześnie nowoczesnych pojazdów ma duży wpływ na wizerunek przedsiębiorstwa w oczach potencjalnych klientów lub partnerów biznesowych.