Cracow Game Days 2018 to II-ga edycja targów gamingowych organizowanych przez agencję CFA w EXPO Kraków. Imprezą towarzyszącą, jak i dodatkową atrakcją odbywającą się na hali krakowskiego EXPO będzie kolejna edycja festiwalu YouTube o nazwie meetYT Summer 2018! W tym roku sponsorem strategicznym Cracow Game Days 2018 została firma Billon.

Jakie atrakcje czekają na odwiedzających?

 W wydarzeniu weźmie udział wielu wystawców oraz twórców gier - od tytułów indie, aż po te z segmentu „AAA”. Na samej imprezie odbędzie się także wiele pokazów premierowych oraz prezentacje ekskluzywnych materiałów dotyczących najświeższych i gorących tytułów. Na scenie redakcji TVGRY.pl będą miały miejsce między innymi: pierwszy w Europie pokaz nowego demo gry God’s Trigger, dedykowany dla polskich fanów pokaz nowego  fragmentu  Insomnia: The Ark, pierwszy  debiutancki  pokaz  gry

 Szczur: Esencja oraz wiele, wiele więcej!

 Jedną z głównych atrakcji części esportowej będą finały turniejów w League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive oraz Hearthstone,​ których łączna pula nagród oscyluje w granicach ponad 20.000 złotych. Na imprezie pojawią się strefy znanych firm technologicznych oraz komputerowych, które na swoich stoiskach zaprezentują najlepszy sprzęt i podzielą się z gośćmi najciekawszymi nowinkami technologicznymi. Dlawszystkich głodnych przewidziana została także strefa Food Trucków,​ w której będzie istniała możliwość posilenia się i uzupełnienia energii tuż przy hali EXPO.

 Dla fanów gier z gatunku Battle Royale czeka nie lada gratka! Na Cracow Game Days 2018 pojawi się specjalna, dedykowana strefaFortnite pod patronatem największego polskiego serwisu zajmującego się owym tytułem, czyli FortnitePolska. Na samej strefie pojawią się także “goście specjalni”, którzy specjalnie z okazji owego wydarzenia pojawią się na strefie.

 Na  specjalnej  strefie  meetYT  spotkać  będzie można wielu znanych twórców internetowych, takich jak: G.F. Darwin,WAKSY oraz Fanggotten. Dzięki Forgeof Gamers na samej imprezie pojawi się także uwielbiana przez wszystkich Retro & Chill Zone ze stanowiskami, na których odwiedzający dostaną możliwość powrotu do klasycznych i lubianych tytułów. Oczywiście na ich strefie nie zabraknie także nowszego sprzętu! Scena główna poprowadzona zostanie przez redakcję TVGRY.pl, na której odbędą się m.in. przedpremierowe pokazy gier, materiały zza kulis, a także wywiady z developerami oraz wydawcami. Dzięki firmom takim jak PlayStation czy Hyperbook,będziecie mieli okazję zanurzyć się w wirtualną rzeczywistość przy pomocy dostarczonego przez nich sprzętu!

Fani wcielania się w swoje ulubione postacie także nie będą zawiedzeni! Na wydarzeniu nie zabraknie oczywiście konkursu cosplay, który poprowadzony zostanie przez fenomenalną Shappi! Jurorami konkursu zostały Violet Cosplay,Tentacle Creations oraz Arshania Cosplay.Na każdego z finalistów czekają wspaniałe nagrody, a najlepszy strój zostanie nagrodzony okrągłym tysiącem złotych!

 Poznajcie partnerów wydarzenia!

 Współtwórcami    wydarzenia    są:    największy    portal    internetowy poświęcony grą, czyli GRYOnline.pl oraz największa internetowa telewizja z grami w Polsce – TVGRY.pl. Wspierają oni wydarzenie wszystkimi swoimi kanałami komunikacyjnymi w mediach społecznościowych.

 Dzięki współpracy podjętej z firmą Flixbus, uczestnicy imprezy mogą uzyskać zniżkę 30% na przejazdy ich autobusami z i do Krakowa! Każdy kto posiada bilet na tę trasę otrzyma kod zniżkowy od organizatorów imprezy. Wystarczy jedynie napisać do nich w wiadomości prywatnej na fanpage GameDays.​ Sam przewoźnik będzie także jednym z wystawców na CGD 2018.

 Bilety na Cracow Game Days 2018

 Sprzedaż biletów na wydarzenie trwa przez cały czas. W ofercie pojawiły się ich trzy rodzaje – normalne bilety jedno- oraz dwudniowe (kosztują one kolejno 47 zł oraz 67zł) oraz ekskluzywne bilety GOLD (349 zł). Najdroższa wejściówka niesie za sobą szereg korzyści, takich jak: wcześniejsze wejście na wydarzenie, wejście na imprezę osobną kolejką, dostęp do zamkniętej strefy (dzielonej z twórcami YouTube), poczęstunek i zimne napoje oraz wiele więcej! Wszystkie bilety umożliwiają także wstęp na festiwal meetYT. Dzieci do lat 6-ciu wchodzą na obie imprezy za darmo.

 Dokładna rozpiska cen oraz opisy biletów znajdują się na stronie internetowej serwisu eBilet. Wejściówki zakupić można także w każdym salonie sieci EMPIK oraz na miejscu w dniu samej imprezy!

Organizatorzy wydarzenia często rozdają kody zniżkowe na bilety. Jednym z nich jest chociażby kod na -20% na wszystkie wejściówki - wystarczy przy zakupie biletu na platformie eBilet podać kod “TVGRY”!