Są miejsca, w których natura, kultura i nowoczesne technologie nie wykluczają się, ale współgrają ze sobą, aby stworzyć komfortową przestrzeń do relaksu, zabawy i rozwoju. Należy do nich hotel Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA - czterogwiazdkowy obiekt położony w urokliwej wiosce Dosłońce pod Krakowem.

Wysoki standard i liczne udogodnienia odpowiadające zróżnicowanym potrzebom gości są w hotelu Mercure Racławice Dosłońce efektem doświadczenia, wnikliwych obserwacji i zrozumienia oczekiwań klientów. Dzięki temu na gościnne przyjęcie mogą tam liczyć zarówno turyści, potrzebujący aktywnego wypoczynku na łonie natury oraz głębokiego relaksu w niecodziennej odsłonie, jak i goście biznesowi, szukający inspiracji do pracy i rozwoju. Tam, w cieniu wzgórz Wyżyny Miechowskiej, wśród zielonych pól, łąk i lasów można odnaleźć motywację do działania, nabrać sił witalnych, zapomnieć o męczącym zgiełku miasta, spędzających sen z powiek zmartwieniach i piętrzących się obowiązkach. Wystarczy tylko oddać się przyjemnościom ukrytym w leśnych zakamarkach, przytulnej przestrzeni pokoju, przy stole w restauracji i w zaciszu luksusowego Spa. To jednak nie wszystko, bo hotel Mercure Racławice Dosłońce jest także miejscem, w którym zabawa czasem toczy się do białego rana, a goście w przepięknym otoczeniu przeżywają najbardziej emocjonujące momenty w swoim życiu.

Energia płynąca z natury

W hotelu Mercure Racławice Dosłońce natura w swojej rzadkiej i bezcennej formie nie jest tylko malowniczym tłem, ale przestrzenią, z której czerpie się energię do aktywności fizycznej. Przy obiekcie swój początek mają trasy rowerowe o zróżnicowanym stopniu trudności, które ciągną się serpentynami po pełnej uroku okolicy. Kto zdoła im się oprzeć i zostanie na miejscu, może postawić pierwsze kroki w grze w golfa, powalczyć o zwycięstwo w tenisowej rozgrywce, poćwiczyć celność rzutów na boisku do koszykówki czy pojeździć na koniu. Na 4 ha terenu rekreacyjnego atrakcji nie brakuje.

Relaks, na jaki każdy zasługuje

Te kryją się także w samym obiekcie, a dokładnie w luksusowej strefie Spa i Wellness. Tam zmęczone życiem w stresie i ciągłym pośpiechu ciało trafia w ręce profesjonalnych masażystów, kosmetologów i terapeutek z Bali. W ich wykonaniu autorskie rytuały w niedużym Dosłońcu na południu Polski przywołują atmosferę różnych zakątków świata, zapewniając równowagę duszy i ciała. Zabiegi kosmetyczne na twarz i ciało przywracają atrakcyjny i zdrowy wygląd, a masaże balijskie odprężają i napełniają witalnością. Poza nimi przed gośćmi perspektywę relaksu roztaczają także basen i nowoczesne sauny. Pobyt w hotelowym Spa jest świetną okazją, aby spotkać się sam na sam ze sobą i swoimi potrzebami, ale też poplotkować z przyjaciółką, zacieśnić relację z partnerką czy rozerwać się w gronie współpracowników. To także dobry pomysł na ciekawe spędzenie czasu z dziećmi, na które również czeka niemało atrakcji: brodzik, lekcje pływania, a nawet specjalne zabiegi Spa. Można sobie przy tym pozwolić na odrobinę szaleństwa, jakim podszyta jest zarówno zabawa na imprezie integracyjnej i świętowanie wieczoru panieńskiego, jak i zaręczyny w romantycznej atmosferze wśród płatków róż, z szampanem w dłoni.

Hotel, który łączy ludzi

Tak Mercure Racławice Dosłońce staje się inspirującym miejscem spotkań zarówno tych o charakterze prywatnym, jak i zawodowym. Sposobnością do tych pierwszych mogą być imprezy rodzinne, jakie w tym hotelu odbywają się na eleganckich salach bankietowych: chrzciny, komunie święte, wesela; powodem tych drugich - konferencje na wysokim poziomie, kameralne szkolenia, spotkania firmowe i szykowne bankiety. Organizację wydarzeń biznesowych umożliwiają nowoczesne i wyposażone w najwyższej jakości sprzęt audiowizualny sale konferencyjne o łącznej powierzchni 550 m kw. Panujące w nich komfortowe warunki sprzyjają wymianie myśli, wzajemnym inspiracjom i kontaktom biznesowym. To jednak nie wszystko, bo poza murami sal eventy branżowe porzucają swoją oficjalną formę i toczą się dalej, rytmem, który wyznacza zabawa: na polu golfowym, na boisku do gier zespołowych, na basenie, w altanie z grillem, na luźnym przyjęciu koktajlowym, a nawet...na pokładzie balonu. Miejsca i rodzaj aktywności może ograniczyć jedynie wyobraźnia doświadczonych animatorów, a ta, jak widać, sięga wysoko.

Komfort i estetyczny design

Po każdej aktywności w hotelu Mercure Racławice Dosłońce przychodzi czas na odpoczynek w czterech ścianach hotelowego pokoju. W ofercie jest aż 67 pokoi i apartamentów o różnym standardzie, w których estetyka łączy się z funkcjonalnością, zapewniając komfort na najwyższym poziomie. Przestronne wnętrza dają poczucie swobody, bogate wyposażenie ułatwia codzienną pielęgnację i urozmaica wypoczynek, a elegancki design otula luksusem. Wszystko po to, aby odpowiedzieć na zróżnicowane oczekiwania gości. Dołącz do nich, ulegając wewnętrznej potrzebie głębokiego relaksu w wyjątkowym miejscu, w sercu podkrakowskiej natury.