Osiągnięcie wymarzonych efektów na siłowni lub w klubie fitness może sporo trwać. Dla tych, którym się spieszy, został opracowany trening EMS!

Zrzucenie nadmiaru kilogramów, wymodelowanie sylwetki, rozbudowa masy mięśniowej, a przy tym także zredukowanie bólu mięśni pleców i kręgosłupa – to wszystko potrafi trening EMS, czyli trening elektrostymulacji mięśniowej.

W przypadku treningów EMS wystarczy tylko 20 minut, żeby osiągnąć rezultaty podobne do paru godzin spędzonych na treningach. To powoduje, że są one rekomendowane dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu na zadbanie o swoją kondycję i zdrowie. Jak to możliwe?

Czym jest trening EMS – elektrostymulacji mięśniowej?

Trening EMS (ang. Electrical Muscle Stimulation) to specjalny rodzaj treningu personalnego prowadzonego z użyciem sprzętu do elektrostymulacji mięśni.

Urządzenie tego rodzaju generuje prąd o odpowiedniej częstotliwości, który dostarczany jest przez elektrody do mięśni ćwiczącej osoby. W efekcie taki trening odbywa się z jeszcze wyższą skutecznością.

Aktualnie tego rodzaju treningi są dostępne w coraz większej liczbie polskich siłowni oraz klubów fitness. W Krakowie prowadzi je studio In Time, z którego ofertą można zapoznać się bliżej pod adresem: intime20.pl

Jak przebiega trening EMS?

Wstępem do treningu EMS jest dokładny wywiad z trenerem personalnym oraz przeprowadzenie analizy składu ciała. Trening EMS jako trening personalny tworzony jest indywidualnie z myślą o kliencie, dlatego też może być on jeszcze skuteczniejszy w dążeniu do wskazanych przez niego celów.

Po wywiadzie i analizę budowy ciała trener personalny opracowuje specjalny plan treningowy dla swojego klienta.

Trening EMS polega wówczas na założeniu odpowiedniego stroju, który łączony jest z urządzeniem do elektrostymulacji mięśni. Podczas treningu klient wykonuje wskazane przez trenera ćwiczenia, a urządzenie generuje impulsy elektryczne, które intensyfikują pracę mięśni. W rezultacie jeden ruch ma jeszcze większą moc – powoduje skuteczniejsze wzmocnienie mięśni i spalanie kalorii.

Rezultaty treningu EMS:

 • szybsze spalanie kalorii – nawet 1300 kcal podczas 20 minut treningu
 • zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej
 • zredukowanie widoczności cellulitu
 • poprawa kondycji
 • rozbudowa masy mięśniowej oraz siły mięśni
 • zmniejszenie dolegliwości bólowych ze strony mięśni, stawów
 • poprawa samopoczucia

Zaleca się, żeby trening EMS odbywał się jeden raz na tydzień. Wówczas może on zastąpić on trening trwający nawet 2-3 godziny na siłowni lub w klubie fitness.

Kiedy warto wybrać treningi EMS?

Specjalny trening EMS jest rekomendowany dla każdego, kto chce uzyskać jeszcze lepsze rezultaty ćwiczeń bez konieczności uczestniczenia w wielogodzinnych treningach.

Trening EMS polecany jest dla:

 • osób z nadwagą, otyłością
 • osób z cellulitem
 • osób z gorszą kondycją
 • osób chcących poprawić masę mięśniową
 • osób z bolącymi plecami
 • osób z bólami stawów
 • osób, które nie mają czasu na ćwiczenia

Trening EMS nie dla każdego

Warto pamiętać o tym, że trening EMS nie jest polecany dla każdego ze względu na wykorzystanie prądu elektrycznego do elektrostymulacji mięśni.

Nie jest on rekomendowany dla osób z rozrusznikiem serca, z chorobami serca, nadciśnieniem, miażdżycą, kobiet w ciąży, chorujących na padaczkę i cukrzycę.

Podsumowując, trening EMS jest ciekawą alternatywą dla zwykłego treningu na siłowni czy w studiu fitness. Ten trening personalny umożliwia zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej, rozbudowanie masy mięśniowej, poprawę kondycji, zredukowanie bólu pleców. Ze względu na fakt, że trening EMS trwa przy tym tak krótko, jest on najlepszym wyborem dla tych, którzy nie mają zbyt dużo czasu na ćwiczenia!