Odpowiedź jest jednoznacznie twierdząca. Wprawdzie pandemia pokrzyżowała plany zawodowe niejednemu pracownikowi, wiemy także, że w czasach lockdownu praca zdalna jest szczególnie promowana, ale nie znaczy to, że mieszkańcy Krakowa lub okolicznych miasteczek są pozbawieni szans na dobre zatrudnienie, niekoniecznie zdalne.

Praca w Krakowie

Pracy w Krakowie jest pod dostatkiem. Wynika to z sytuacji na rynku pracy, nawet w dobie pandemii. Praca w Krakowie, który jest przecież jedną z najbardziej rozbudowanych metropolii w Polsce - czeka na chętnych.

Kraków to duże miasto, które jest połączone różnorakimi związkami, także ekonomicznymi, z innymi, mniejszymi miejscowościami należącymi do obszaru metropolii. Kraków to rynek pracy bardzo otwarty na nowych pracowników, właściwie każdej specjalności. Pandemia nie ma ostatniego słowa. Ostatnie słowo mają warunki rynku pracy, zatrudnienia, a wiele także zależy od nas, którzy potrafimy przedstawić się jako dobrzy pracownicy i zaproponować naszą pracę w Krakowie - miejscu, które nieustannie się rozwija i potrzebuje coraz większej ilości pracowników.

Jak szukać pracy w Krakowie?

Szczególnie gorąco zachęcamy do skorzystania z serwisu aplikuj.pl, który od lat stanowi jedną z największych baz ofert pracy, także dla Krakowa. Łatwo jest tam wybrać lokalizację, która nas interesuje, łatwo jest aplikować, możemy także zapisać się na newsletter i codziennie rano mieć na naszej skrzynce pocztowej świeże oferty pracy z wybranej przez nas branży.

Obowiązują te same zasady co wszędzie indziej. Dobrze sporządzone dokumenty aplikacyjne, trafianie w samo sedno, czyli ubieganie się o taką pracę, względem której potrafimy wykazać nasze kwalifikacje i przydatność. Prowadźmy dziennik, bardzo przydadzą się nam notesy w komputerze, dzięki którym będziemy mieli pełną kontrolę nad przebiegiem poszukiwania pracy.

Zawsze warto dbać o profesjonalizm i dobrą prezencję. To warunki prowadzące na rozmowę kwalifikacyjną, która rozstrzygnie o naszym zatrudnieniu.

Kraków nie jest miejscem pustym. Wręcz przeciwnie. To szybko rozwijające się miasto, a w warunkach pandemii być może niektóre specjalności będą bardziej preferowane niż inne, ale nawet gdy chcemy zostać sprzątaczką lub dyrektorem generalnym - Kraków to dobre miejsce do znalezienia pracy, prężny ośrodek miejski cały czas powiększający liczbę stanowisk pracy.

A co, gdy umowa o pracę zostaje rozwiązana?

Nie przejmujemy się nadmiernie. Użyjmy metafory sportowej: nawet Michael Jordan w swoim złotym okresie nie zawsze trafiał do kosza wykonując rzuty wolne. Nawet wielki Platini trafił w poprzeczkę, w kluczowym meczu na mundialu w Meksyku. Rozwiązanie umowy o pracę - najczęściej zadawane pytania - tu dowiemy się jak poradzić sobie z sytuacją rozwiązania umowy z pracodawcą, będziemy wiedzieć jak postąpić, aby znaleźć nowe zatrudnienie, zostaniemy poinformowani o tym, jak naszą niby to klęskę przekształcić w sukces, który doprowadzi nas do pracy jeszcze lepszej, jeszcze lepiej płatnej i przyjemniejszej.

Nie namawiamy do traktowania pracy jako sportu (choć wiemy, że niektórzy menedżerowie mają taką skłonność), jednak należy powiedzieć: nie zawsze od nas zależy czy pozostaniemy w firmie, a uczyć trzeba się z historii i od najlepszych.