Bieżący tydzień przyniósł funkcjonariuszom Straży Granicznej w Balicach nowe zdarzenia z udziałem podróżnych.

13 maja w ramach nadzoru nad kontrolą bezpieczeństwa, funkcjonariusze ujawnili 2 sztuki amunicji, kaliber 308 Winchester. Niefortunnym posiadaczem amunicji okazał się myśliwy – obywatel Polski, odlatujący do Stuttgartu. Pasażer, w trakcie prowadzonych czynności mężczyzna wyjaśnił, iż w ostatnich dniach brał udział w polowaniu i zapomniał o pozostawionych w torbie przedmiotach.

Natomiast 14 maja, również w punkcie kontroli bezpieczeństwa, w bagażu podręcznym należącym do obywatelki Polski podróżującej do Barcelony, ujawniono 1 sztukę amunicji, kaliber 9 mm typu Makarov. Tym razem, w trakcie prowadzonych czynności, roztargniona właścicielka wyjaśniła, iż zapomnianą amunicję – znajdującą się w jej bagażu – otrzymała od męża jako.. pamiątkę.

Dzisiaj (17 maja) obywatel  Polski – instruktor strzelectwa – podróżujący do Ammanu, zapomniał o 1 sztuce amunicji typu Parabellum, która przypadkiem znalazła się w jego podręcznej torbie, a ujawniona została podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku.

Zakręconych pasażerów przesłuchano w charakterze świadków, a zabezpieczoną amunicję wraz z materiałami sprawy przekazano do Prokuratury, celem prowadzenia dalszych czynności.