Kraków – dawna stolica Polski oraz miasto Królów przyciąga do siebie zarówno miłośników historii naszego kraju jak i poszukiwaczy rozrywki na najwyższym poziomie. Miasto to zachwyca wyjątkowym klimatem, spokojem i pewnego rodzaju dostojnością, której nie znajdziemy w innym zakątku naszego kraju. Niezależnie od tego, czy powodem wizyty w Krakowie są jego niezwykłe, monumentalne zabytki czy też bujne i wyjątkowo bogate życie nocne warto, jest zastanowić się nad bazą noclegową, która zapewni nam bliskość centrum miasta, a także da wytchnienie i chwilę relaksu po całym dniu wrażeń. Takim miejscem będzie czterogwiazdkowy Hotel Estera, mieszczący się w samym sercu przepięknego, krakowskiego Kazimierza.

Krakowski Kazimierz – artystyczne centrum miasta

Hotel Estera to niespotykane połączenie historii, tradycji oraz nowoczesnej elegancji i dbałości o każdy szczegół, które ucieszą każdego, nawet najbardziej wymagającego gościa. To również znakomita lokalizacja, która sprawia, że wszystkie najważniejsze atrakcje Krakowa stoją przed nami na wyciągnięcie ręki. Hotel Estera i przynależąca do niego Restauracja Esterante, znajdująca się na ul. Estery 6, 31-056 Kraków (Tel. 500 071 111) to miejsca, w którym każdy gość poczuje się wyjątkowo dzięki unikatowym wrażeniom, smakom i zapachom, które można spotkać tylko tu. Znaleźć tu można zarówno specjały kuchni polskiej, żydowskiej jak i nowoczesną kuchnię fusion.

Krakowski Kazimierz to wyjątkowa lokalizacja nierozerwalnie związana z kulturą judaizmu, bowiem został on stworzony właśnie przez wyznawców tej religii. Z tego powodu wpływy kultury żydowskiej są tutaj niezwykle silne po dzień dzisiejszy, a turyści odwiedzający to miejsce mają szansę zwiedzić, chociażby dawne synagogi czy wejść do Centrum Kultury Żydowskiej, by przybliżyć sobie świat dawnych krakowskich żydów i poznać bogatą historię tego niezwykłego miejsca. Kazimierz to również miejsce spotkań bohemy artystycznej Krakowa i niezwykły klimat twórczej ekspresji oraz możliwość cofnięcia się w czasie o około 100 lat wstecz.

Niezwykła atmosfera tego miejsca sprawia, że chce się tu powracać i chłonąć ten wyjątkowy i bogaty klimat. Najlepiej jest to zrobić, zatrzymując się w jednym z hoteli znajdujących się na terenie Kazimierza. Jednym z najpiękniejszych i najciekawszych miejsc tego typu jest właśnie Hotel Estera, który oferuje nie tylko świetny wypoczynek, ale i niezwykłą ucztę kulinarną za sprawą restauracji, która znajduje się w hotelu, czyli Restauracji Esterante.

Restauracja Esterante – wyjątkowe połączenie smaków

Restauracja Esterante to miejsce, w którym króluje prawdziwe połączenie smaków. Znajdziemy tu zarówno specjały kuchni polskiej, żydowskiej jak i nowoczesną kuchnię fusion. Autorskie Menu Szefa Kuchni Esterante dostępne na stronie https://hotelestera.pl/restauracja/menu sprosta nawet najbardziej wymagającym podniebieniom, a świeże produkty od lokalnych producentów i dostawców zachwycą smakiem i wyjątkowym aromatem. Goście mogą skorzystać również z dań A’la Carte z najwyższej jakości winami oraz wyjątkowymi deserami, które ucieszą podniebienie każdego konesera słodkości. Po posiłku możemy liczyć również na kawę wykonaną z najlepszych ziaren przez czołowych baristów Krakowa. Nie bez znaczenia jest również aranżacja wnętrza restauracji, która odznacza się wysublimowaną elegancją oraz przytulnością, która sprawia, że miejsce to jest idealne na romantyczną kolację we dwoje.

Gdzie udać się po posiłku w restauracji?

Po wyśmienitym posiłku w Restauracji Esterante i lampce doskonałego wina lub kilku łykach kawy warto udać się na mały spacer klimatycznymi ulicami Kazimierza. Znajdziemy tu przecież zapierające dech w piersiach zabytki kultury żydowskiej, takie jak Synagogi Kupa i Izaaka, czy jedną z najstarszych w naszym kraju – Synagogę Starą. Spacerując ulicami Kazimierza, warto również wstąpić do Muzeum Etnografii, Muzeum Inżynierii Miejskiej czy też Żydowskiego Muzeum Galicja. Dla miłośników starych cmentarzy nie lada atrakcją będzie również spacer po jednym z najstarszych żydowskich cmentarzy w Europie, czyli cmentarzu Remuh. Krakowski Kazimierz zachwyci każdego, kto zdecyduje się przyjechać tu i poczuć to wyjątkowe połączenie kultur na własnej skórze.