Największe gwiazdy światowej muzyki, najbardziej spektakularne imprezy muzyczne i najpiękniejsze polskie miasto. Takie zestawienie wprost musi się udać. Tegoroczne lato zaskoczy wszystkich mnogością wydarzeń, których nie można opuścić. Wybraliśmy te, z powodu których Kraków na pewno będzie dumny tego lata. Spójrz i czym prędzej zamawiaj bilety!

Legenda amerykańskiej muzyki

Ten zespół kojarzy chyba każdy. Już 12 lipca w Tauron Arenie Kraków pojawi się grupa Aerosmith. Trasa koncertowa w ramach której odwiedzi Polskę związana jest z obchodami 50-lecia istnienia zespołu. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć i posłuchać kultowych muzyków na żywo.

Aerosmith tworzony jest przez pięciu muzyków: wokalistę Stevena Tylera, gitarzystów Joe’a Perry’ego i Brada Whitforda, basistę Toma Hamiltona oraz perkusistę Joey’a Kramera. Grupa sprzedała ponad 150 milionów płyt na całym świecie, była wielokrotnie nagradzana – między innymi statuetkami Grammy, American Music Awards, MTV czy Billboard Awards – i doceniany przez fanów oraz krytyków. To grupa, której muzyka towarzyszy kolejnym pokoleniom, podoba się młodszym i starszym oraz nigdy się nie nudzi. Któż nie kojarzy kawałka „Crazy”, „Dream on”, „Walk this way”, „Sweet emotion” czy „I don’t want to miss a thing”? Te i inne utwory już wkrótce zabrzmią w krakowskiej Tauron Arenie, czego żaden prawdziwy fan nie może opuścić. W poszukiwaniu informacji na temat tego wydarzenia i innych koniecznie https://rytmy.pl/wydarzenia/krakow/.

Klasyka rocka w Tauron Arenie

Tego zespołu również nikomu nie trzeba przedstawiać. 13 lipca w krakowskiej Tauron Arenie pojawi się band, który od wielu lat uwodzi słuchaczy swoimi nietuzinkowymi dźwiękami. Mowa o Pearl Jam, grupie kochanej przez wielu.

Krakowski koncert będzie jednym z przystanków kapeli w ramach europejskiej letniej trasy koncertowej. Pearl Jam rozpocznie ją we Frankfurcie, a zakończy w Amsterdamie. Grupa od niemal trzech dekad tworzy muzykę uwielbianą nie tylko przez słuchaczy, ale i krytyków. Zespół zaliczany do nurtu grunge powstał w 1990 roku w Seattle. Obok Nirvany, Soundgarden oraz Alice in Chains jest zaliczany do tak zwanej Wielkiej Czwórki Seattle. Wśród największych hitów zespołu nie sposób nie wspomnieć o „Alive”, „Black”, „Last kiss”, „Jeremy” czy „Even flow”. Już wkrótce te i inne kawałki będzie można usłyszeć na żywo. Zapowiada się niezapomniane widowisko.