Data wydarzenia: 27.10.2016 10:00 - 30.10.2016 17:00
Miejsce wydarzenia: Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej

Każdy zapalony czytelnik czeka na nie cały rok. Już w najbliższy czwartek, 27 października rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. To jubileuszowa, 20. edycja, a od ośmiu lat ich termin zbiega się z trwającym w tym czasie w Krakowie Festiwalem Conrada.

Już po raz trzeci Międzynarodowe Targi Książki odbędą się w nowej lokalizacji - Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej.

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, jak co roku będą gościć znanych i lubianych autorów. Wśród nich znajdą się m. in. Martyna Wojciechowska – autorka książek podróżniczych, Jacek Dehnel, Sylwia Chutnik, Katarzyna Bonda, prof. Jerzy Bralczyk, Michael Cunnningham, Artur Domosławski, Elżbieta Dzikowska, Katarzyna Grochola, Monika Jaruzelska, Małgorzata Kalicińska i wielu, wielu innych.

Ciekawostką tegorocznych targów będzie specjalna, jubileuszowa publikacja – 20 autorów napisało 20 opowiadań, w treści których mają znaleźć się takie słowa jak: jesień, mglisty poranek w Galicji, autograf, Malinowa Królowa, prezent. Wśród autorów: Sylwia Chutnik, Janusz Majewski, Beata Pawlikowska. Z opowiadań powstała książka pt. „Jesienny, mglisty poranek w Galicji… czyli 20 autorów na 20. Międzynarodowe Targi Książki”. Dochód ze sprzedaży książek zostanie przekazany na cel charytatywny.

Tegoroczne hasło krakowskich Targów Książki - „Żeby czytać, trzeba być otwartym” - nie zostało wybrane przypadkowo. Zaczerpnięto je z twórczości Etgara Kereta, wybitnego pisarza, którego ojczyzna – Izrael - jest tegorocznym Gościem Honorowym krakowskiego święta wielbicieli książek. Literatura z Izraela cieszy się w Polsce sporą popularnością, co roku do księgarń trafia kilka nowych powieści tamtejszych autorów.

Podczas targów nie zabraknie także stricte krakowskiego akcentu: podczas tegorocznych Targów Książki, krakowskie biblioteki miejskie będzie można znaleźć na stoisku KrakówCzyta.pl (D80). Goście będą mogli m.in. zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książkę, uzyskać dostęp do kilkunastu tysięcy e-booków, przekonać się jak działa portal KrakówCzyta.pl, poznać aktualną ofertę bibliotek, a także wziąć udział w przygotowanych specjalnie na tę okazję zajęciach w Strefie Dziecięcej oraz w warsztatach pisania recenzji. Każdego dnia stoisko będzie obsługiwać inna biblioteka, ale wszystkie biblioteki zaprezentują się na Targach jako KrakówCzyta.pl.

Dla wielbicieli książek mamy bardzo dobrą informację - osoby okazujące bilet wstępu na 20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie mogą skorzystać w dniu jego ważności z bezpłatnego przejazdu środkami Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Dotyczy to również osób posiadających karnet lub identyfikator wydany przez organizatora targów. 20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie przygotowały też miłą niespodziankę dla posiadaczy Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+. Każdy członek rodziny objęty programem KKR3+ za bilety na Targi zapłaci jedynie 50% ceny!

W związku z ogromnym zainteresowaniem czytelników udziałem w Międzynarodowych Targach Książki Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu wprowadzi zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Targi potrwają od czwartku (27.10) do niedzieli (30.10). Godziny otwarcia: czwartek: 10:00 – 17:00, piątek, sobota – 10:00 – 19:00, niedziela – 10:00 – 17:00. Bilety w cenie 8 zł normalny, 6 zł ulgowy (uczniowie, studenci), karnet czterodniowy – 21 zł, dzieci do 7 lat, emeryci i renciści – wstęp bezpłatny.