Dziewięć osób brało udział w karambolu, do którego doszło około 13:40 w miejscowości Łęka (gmina Korzenna). Na miejscu zginęły dwie osoby: ojciec i 6-letni syn, którzy podróżowali Volkswagenem. Matka w wysokiej ciąży walczyła o życie w szpitalu. Niestety nie udało jej się uratować. Rodzina pochodzi z Lipnicy Wielkiej. Do szpitala trafiła również ich 10-letnia córka oraz trzy osoby podróżujące drugą osobówką. Kierowca trzeciego samochodu osobowego został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Krakowie. 19-latek jest w ciężkim stanie.

Jak informują świadkowie, osobówki jechały od strony miejscowości Trzycierz, cysterna z mlekiem z naprzeciwka. Z niewiadomych przyczyn nagle skręciła na przeciwległy pas, uderzając kolejno w: terenówkę, Volkswagena i Opla. Opel został wciągnięty pod cysternę i razem z nią znalazł się w rowie. Kierowca osobówki został przewieziony śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Krakowie.

W miejscu zdarzenia działało kilka zastępów straży pożarnej, zespołów ratownictwa medycznego, a także załoga śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, funkcjonariusze Policji oraz prokurator.

Droga będzie najprawdopodobniej zamknięta jeszcze przez kilka godzin. Kierowcy powinni kierować się na objazdy przez Piątkową i Koniuszową, lub Siedlce i Łyczaną.

Aktualizacja (16.25): Oficjalny komunikat policji.

Kierujący samochodem ciężarowym marki Mann z cysterną z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie doszło do zderzenia z samochodem terenowym marki Nissan Patrol, a następnie z volkswagenem passatem i oplem astrą.

W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący volkswagenem 32-letni mężczyzna. Zginęła także jego 32-letnia żona oraz 6-letni syn. W samochodzie podróżowała także ich 10-letnia córka, która została zabrana do szpitala.

Do sądeckiego szpitala trafiły także 3 osoby, które podróżowały nissanem, natomiast 19-letniego kierowcę opla przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Krakowie.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora i w obecności biegłego sądowego pracują policjanci i strażacy.

48-letni kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy - informuje Iwona Grzebyk-Dulak.

Poprzedni artykuł:
https://krakow.dlawas.info/wiadomosci/w-koszmarnym-wypadku-w-miejscowosci-leka-zginal-ojciec-z-dzieckiem-zdjecia-wideo/cid,11501,a