Chrzest jest podniosłym wydarzeniem, jednak uroczystość obchodzona jest w takim wieku dziecka, że najwięcej emocji przeżywamy my - rodzice i rodzina maluszka. Chcielibyśmy, aby cała ceremonia była dopięta na ostatni guzik i odbyła się bez niepotrzebnego płaczu córeczki. Mało kto zdaje sobie sprawę, że kluczową kwestią jest odpowiedni strój pociechy, który nie powinien uwierać i drażnić, ponieważ to może bardzo utrudnić ten szczególny dzień.

Ubranko do chrztu dla dziewczynki — postaw na wygodę

Ubranie dziewczynki do chrztu nie jest łatwe, szczególnie zimą, kiedy trzeba zadbać nie tylko o właściwą temperaturę, ale też o termoregulację, gdyż podczas ceremonii konieczne będzie ściągnięcie wierzchniej warstwy. Pamiętajmy, że w niektórych kościołach ogrzewanie pozostawia wiele do życzenia.

Wybierając odpowiednie ubranko, sprawdźmy, czy konkretne warstwy nie powodują maluszkowi dyskomfortu, inaczej podczas ceremonii zaskoczy nas długim płaczem. Zwróćmy też uwagę na wszelkie odstające elementy, metki, sztywne koronki i przeszycia. Bywa, że drapiące są wewnętrzne szwy, a zbadamy to tylko poprzez włożenie ręki do rękawka.

Więcej cennych porad znajdziesz w artykule “Jak ubrać dziecko do chrztu jesienią i zimą?” na olalakids.pl.

Co założyć dziewczynce na chrzest w zimie? Klasycznie czy nowocześnie?

Utarło się przekonanie, że na chrzest powinno się ubrać coś białego, ponieważ to właśnie ten kolor utożsamia się z niewinnością i zbawieniem. Nie jest to jednak obowiązkowe, ponieważ podczas ceremonii córeczce zostaną założone specjalne szatki, a reszta ubranek zostanie pod nimi.

Najlepszym wyborem jest ubranko warstwowe i wbrew pozorom możliwe jest także skomponowanie go tak, żeby dziewczynka wyglądała jak mała księżniczka. W sklepach dostaniemy specjalne ażurowe body w jasnych odcieniach. Dopiero na bieliznę dla dziewczynek ze sklepu olalakids.pl zakładamy sukienkę lub koronkowy komplecik, a całość otulamy sweterkiem i kocykiem. Gdy temperatura jest bardzo nienośna, to można jeszcze pokusić się o puchową kurteczkę, dzięki której dziewczynka nie zmarznie podczas podróży z domu do kościoła.

Nie tylko w bieli, postaw na wygodę ubranek dla dziewczynki

Wspominaliśmy już, że dziewczynkę możemy ubrać nie tylko w białe szatki. Wybrana przez nas stylizacja i tak zostanie zasłonięta, a ważniejsza jest wygoda i komfort maluszka. Im więcej warstw będzie miała na sobie nasza pociecha, tym większe ryzyko, że coś będzie drapać lub uwierać. Dla pewności warto przetestować komplet przed wyjściem, nie zapomnijmy przy tym o bucikach. Odpowiednie obuwie dla dziewczynki znajdziemy na sklepie olalakids.pl.

Ile kosztują ubranka dla dziewczynki do chrztu?

Ubranka dla dziewczynki do chrztu nie muszą kosztować fortuny. Całe przedsięwzięcie możemy zaplanować tak, żeby ciuszki przydały się nam jeszcze do innych celów, na przykład na pierwsze urodziny czy dzień babci i dziadka. Celujmy w fasony eleganckie, jednak pozostawiające możliwość na poszerzenie ich o dodatki, które zmienią charakter kompozycji. Jasna sukienka może później stać się ciekawą tuniką, a ubrany w zimie sweterek spełni również rolę kurtki, kiedy zrobi się odrobinę cieplej.

Podobnie z bucikami, ponieważ te markowe mogą być sporym wydatkiem. Świetnym rozwiązaniem będzie zakupienie jasnych balerinek o rozmiarze większym niż stópki dziecka. W zimie i tak zakładamy dziecku rajstopy, a na nie dodatkowo skarpetki, dzięki czemu maleństwu nic nie spadnie ze stopy, a my zaoszczędzimy w kolejnym sezonie.

Jak ubrać dziewczynkę do chrztu — krótkie podsumowanie

Ubranka do chrztu dla dziewczynki powinny być przede wszystkim wygodne. Ich kolor może być dowolny, biała jest tylko szatka wierzchnia, którą zakłada się przed samą ceremonią. W zimie dobrze sprawdza się ubieranie na cebulkę, gdyż ułatwia to kontrolowanie temperatury ciała maluszka. Jeśli zależy nam na oszczędnościach, skomponujmy ubranko tak, żeby mogło zostać użyte również przy okazji innych świąt. Dobrane w ten sposób buciki posłużą nam nawet przez wiosnę i lato.


Artykuł Partnerski