Zadbana i gęsta broda wymaga od jej właściciela właściwej opieki i regularnego stosowania produktów pielęgnacyjnych. Mało który mężczyzna może pochwalić się przepięknym zarostem, jeżeli w ogóle nie poświęca mu uwagi. Czasami panowie skarżą się również na to, że chociaż początkowo włoski rosną naprawdę szybko, to w kolejnym etapie zmiana długości jest już ledwo zauważalna. W takim przypadku warto zastosować tzw. olejek do brody, w którego składzie znajdziemy dodatki stymulujące porost. Co powinno nas zainteresować?

Gęsty zarost u mężczyzny – czy występuje zawsze?

Wielu panów bez wątpienia marzy o bujnym, gęstym zaroście, który z powodzeniem będzie można przycinać i dowolnie formować. Niewielu mężczyzn wie jednak, że nie każdy może zostać brodaczem. Czasami włoski pojawiają się niezbyt licznie, rosną bardzo wolno, a sytuacja nie poprawia się pomimo usilnych starań. W takim przypadku lepiej zrezygnować z zapuszczania zarostu, gdyż będzie wywoływał on głównie frustrację. Ale są to raczej rzadsze przypadki, gdyż panowie z natury cieszą się bujną i szybko rosnącą brodą. 

 

Z różnych przyczyn wzrost włosków bywa jednak spowolniony. Są natomiast sposoby, aby to zmienić. Jednym z nich jest olejek do brody, którego skład zostanie odpowiednio skomponowany, aby główną właściwością było regularne pobudzanie cebulek. Czy jednak każdy powinien sięgać po taki produkt?

 

Olejek do brody – czy musisz go używać?

Chociaż wybór kosmetyków jest szeroki i możemy wybierać spośród bardzo wielu produktów, to jednak brodaczom bardzo często polecany jest właśnie olejek do brody. To podstawowy preparat, który powinien znaleźć się w codziennej rutynie pielęgnacyjnej. Niektóre kosmetyki tego rodzaju przeznaczone są do stosowania przed goleniem, po goleniu, a nawet w momencie, kiedy nasz zarost stale rośnie. To bardzo ważne, aby nie pozostawiać go samemu sobie. Włoski muszą być regularnie nawilżane, odżywiane i zmiękczane. Zagwarantuje to ich doskonały wygląd niezależnie od pory dnia.

 

Pielęgnacja brody to jednak coś więcej. Warto regularnie przycinać włoski, aby nadać im takiego kształtu, jakiego oczekujemy. Dzięki temu będą układały się doskonale nawet wiele dni po wizycie u barbera lub po domowym strzyżeniu. Dobrze jest również posiadać odpowiedni szampon, a nawet specjalny grzebień. 

 

Jakie składniki na porost powinien zawierać olejek do brody?

A co w momencie, gdy chcemy nie tylko odżywić zarost, ale jednocześnie sprawić, aby był on jeszcze gęstszy, dłuższy i przez to ładniejszy? Wspomniany już olejek do brody to kosmetyk, który może mieć różne właściwości i działanie. Najczęściej używamy go właśnie w celu przyspieszenia wzrostu obecnych włosków. Jest to możliwe, jeżeli w składzie znajdą się odpowiednie substancje aktywne. O czym mowa? Bardzo często jest to m.in. olej imbirowy, z drzewa herbacianego, z liści rozmarynu oraz wyciąg z pestek grejpfruta. W zależności od konkretnego produktu skład może się różnić. Nierzadko stosuje się te same składniki, które przyspieszają wzrost włosów na głowie. 

 

Należy pamiętać, aby podczas aplikacji dokładnie wmasować olejek do brody. W czasie dnia starajmy się jednak nie sięgać zbyt często w stronę zarostu. Takie pocieranie skutkuje osłabieniem struktury włosa oraz cebulek. Co jeszcze jest ważne? Nie bez znaczenia bywa także dieta oraz suplementacja. Jeżeli brakuje nam podstawowych witamin, to trudno oczekiwać, że będziemy cieszyli się ładnym, gęstym i błyszczącym zarostem.