Ulica Krakowska wkrótce stanie się zupełnie nową przestrzenią miejską, bardziej przyjazną dla krakowian. Zyska nowy charakter, pojawią się szerokie chodniki i wygodne przystanki. W czwartek, 7 lutego została podpisana umowa z konsorcjum firm Trakcja PRKiI SA i Comsa SAU na modernizację torowiska na tej ulicy. Prace rozpoczną się w marcu br. i potrwają ok. 10 miesięcy.

W ramach inwestycji przebudowane zostanie torowisko wraz z ulicą, na odcinku od ul. Rollego do ul. Dietla. Dodatkowo pracami objęty będzie węzeł rozjazdów na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej, Dietla i Stradomskiej oraz ul. Dietla na odcinku od ul. Bożego Ciała do Augustiańskiej. Renowacji poddany zostanie most Piłsudskiego, który zyska efektowną oprawę świetlną.

– Ta krakowska arteria po przebudowie stanie się zupełnie nową przestrzenią miejską. Nowe, wytłumione torowisko poprawi komfort mieszkańców Kazimierza oraz osób podróżujących komunikacją miejską – powiedział prezydent Jacek Majchrowski.

Ulica Krakowska

Na modernizację torowiska zostały przeznaczone ponad 94 mln zł. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach rozwoju publicznego transportu zbiorowego w miastach.

– Zgodnie z założeniami umowy, prace potrwają 10 miesięcy, w tym już po ośmiu planujemy oddać torowisko. Z robotami ruszymy na początku marca 2019 r. Wkrótce przedstawimy mieszkańcom szczegóły dotyczące zmian w organizacji ruchu – zaznaczył Marek Kacprzak, wiceprezes zarządu Trakcja PRKiI SA. Trakcja PRKiI SA należy do najbardziej doświadczonych w Polsce firm w zakresie budowy i modernizacji infrastruktury transportu szynowego. Spółka zrealizowała kontrakty w segmencie miejskiego transportu publicznego dla Warszawy, Gdańska, Wrocławia oraz Lublina.

– Ulica Krakowska po przebudowie zyska zupełnie nowy charakter, pojawią się szerokie chodniki, które wraz z ulicą pokryte zostaną kostką brukową – podkreśliła Janina Pokrywa, zastępca dyrektora ds. inwestycji w Zarządzie Dróg Miasta Krakowa.

Wykonawca w najbliższym czasie przedstawi harmonogram prac oraz projekt zmian w organizacji ruchu.

Na bieżąco będziemy informować mieszkańców o postępie prac i zmianach w organizacji ruchu.

Zobacz także: