Lato to dla naszych włosów dość trudny czas. Palące słońce, wiatr, morska woda – wszystko to sprawia, że pukle stają się przesuszone, zaczynają się puszyć, a nawet wypadać. Jeśli do tego dochodzi nieodpowiednia dieta i niedobory witaminowe, możemy być pewni, że nasza fryzura mocno ucierpi. Żeby przez cały rok wyglądała zachwycająco, musimy o nią stosownie zadbać. Co zrobić, żeby pięknie się prezentować na plaży, na spacerze i pikniku na łące? Oto 3 podpowiedzi, jak dbać o włosy latem.

Dieta dla zdrowia i piękna

Pierwszą rzeczą, o której musimy pamiętać, jest odpowiednia dieta. Zbilansowana, odżywcza, bogata w produkty pełne witamin i minerałów zapewni nam nie tylko piękny wygląd, ale – przede wszystkim – zdrowie. Wiele mówi się o tym, jak ważny dla naszej kondycji jest przemyślany jadłospis. Tam, gdzie warzywa i owoce, tam zdrowie i doskonała prezencja. W naszym codziennym menu powinny się więc znaleźć pokarmy dostarczające organizmowi wszystkich niezbędnych substancji. Dla zdrowia skóry i włosów szczególnie istotne są witaminy z grupy B. Znajdziemy je w roślinach strączkowych, nabiale, rybach, podrobach, drobiu i szpinaku. W razie potrzeby możem sięgnąć po kompleks witamin, który znajdziemy w aptece lub zainwestować w wysokiej jakości tabletki na wypadanie włosów, np. takie z biotyną. Do tego spora dawka płynów – przynajmniej dwa litry wody dziennie. Dobra dieta jest ważna tak zimą, jak i latem, ale w ciepłym okresie zdecydowanie łatwiej będzie nam ją utrzymać. W sklepach aż roi się od świeżych warzyw i owoców. Czerpmy z ich mocy pełnymi garściami.

Dobre kosmetyki

Ale tabletki na wypadanie włosów mogą nie wystarczyć, jeśli nie zadbamy o odpowiednią pielęgnację. Nasze włosy – podobnie jak skóra – potrzebują wysokiej jakości kosmetyków, które pozwolą im utrzymać elastyczność i blask. Zaopatrując się w produkty do pielęgnacji włosów, stawiajmy na sprawdzone marki i zaufanych producentów. Tu nie ma miejsca na półśrodki. Szampon i odżywka to podstawa dbania o zdrową, piękną fryzurę. Inwestujmy w kosmetyki z naturalnymi, przebadanymi składnikami, z dodatkiem biotyny. Warto zaopatrzyć się w zestaw produktów, których działanie będzie się wzajemnie uzupełniać. Czego szukać w składzie szamponu i odżywki?

  • Żeń-szeń
  • Biotyna
  • Aloes
  • Prebiotyki
  • Pantenol

Zasady bezpieczeństwa

Dbanie o włosy latem nie musi być trudne. Musimy jednak pamiętać o kilku bardzo istotnych zasadach bezpieczeństwa. Żeby nie narażać pukli na negatywny wpływ czynników zewnętrznych, musimy się o nie solidnie zatroszczyć. Na każdej wyprawie na plażę czy nad jezioro powinien nam towarzyszyć kapelusz. Nie tylko uchroni nas przed porażeniem słonecznym, ale też będzie dbać o zdrowie naszych włosów. Po kąpieli w słonej, morskiej wodzie w miarę możliwości spłukujmy włosy pod prysznicem. Sól wysusza kosmyki, prowadząc do puszenia się i nieestetycznego wyglądu. Warto zainwestować w spray nawilżający, który latem pozwoli nam szybko nawodnić fryzurę, gdziekolwiek się znajdziemy. Te kilka prostych kroków zdecydowanie ułatwi nam dbanie o włosy latem.