Makijaż to codzienny rytuał wielu pań. Starannie wykonany uchodzi za synonim zadbanej kobiety. Podkreśla urodę i pomaga zatuszować ewentualne jej niedoskonałości. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że schludny make up wymaga czasu. Nie każda z nas ma go wystarczająco dużo, zwłaszcza rano, kiedy spieszy się do pracy lub musi wykonać szereg innych obowiązków. I właśnie w takich sytuacjach z pomocą przychodzi makijaż permanentny ust, brwi, rzęs, oczu.

Według licznych opinii, już po jednej wizycie u linergistki można stać się posiadaczką idealnych brwi, pięknie podkreślonych oczu lub wyrazistych, pełnych ust, zapominając jednocześnie o szmince, konturówce, eyelinerze i całej reszcie. Wygodne, prawda? Sprawdźmy więc, jak to faktycznie jest z tym makijażem permanentnym. Czy każda z nas może sobie na niego pozwolić, czy zabieg boli, jak długo utrzymują się efekty? I najważniejsze – gdzie najlepiej wykonać makijaż permanentny w Krakowie?

Makijaż permanentny – co to takiego i na czym polega

Zacznijmy od tego, że makijaż permanentny jest czymś więcej niż tylko zabiegiem upiększającym, mającym na celu oszczędność czasu. W wielu przypadkach jest to świetna alternatywa dla zabiegów medycyny estetycznej. I tak na przykład makijaż permanentny ust pozwala podkreślić ich kontur, który z czasem może ulegać rozmazaniu, skorygować asymetrię lub optycznie je powiększyć – bez stosowania skalpela i wypełniaczy. Permanentne kreski wykonane na powiece mogą ładnie „otworzyć” oko i tym samym je powiększyć, jak również spowodować optyczne zagęszczenie rzęs, bez konieczności doczepiania sztucznych kępek. Z kolei makijaż permanentny brwi nie tylko pozwala optycznie je zagęścić, ale także może nadać im odpowiedni kształt i tym samym skorygować asymetrię twarzy. Z powodzeniem ukryje też blizny powstałe na łuku brwiowym.

Warto w tym miejscu podkreślić, że makijaż permanentny to nie to samo, co tatuaż. Nie robi się go na całe życie. Zazwyczaj trwałość takiego makijażu wynosi od 2 do 5 lat. Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu pod skórę bezpiecznego dla zdrowia pigmentu. Oczywiście jego kolor dobierany jest zawsze indywidualnie do klientki. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu doznania bólowe zostają ograniczone, a komfort klientki zwiększony. Regeneracja po makijażu permanentnym może trwać 1-2 miesiące.

Makijaż permanentny – czy boli?

Wiele pań rozważających wykonanie makijażu permanentnego zastanawia się czy to boli? Tak naprawdę jest to kwestia bardzo indywidualna, bowiem każda z nas posiada inny próg bólu. Poza tym makijaż permanentny ust i powiek może być bardziej odczuwalny niż makijaż brwi, ze względu na większą wrażliwość tych miejsc. Nie mniej jednak zabieg wykonywany jet w znieczuleniu miejscowym, tak więc wszelki dyskomfort zostaje tu zminimalizowany. Opinie, które można znaleźć w sieci potwierdzają tylko, że jeśli trafimy w dobre i doświadczone ręce, wówczas makijaż permanentny będzie całkowicie bezbolesny. Co więcej niektóre panie przyznają się do tego, że zasnęły podczas jego wykonywania.

 

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Makijaż permanentny może utrzymywać się na twarzy nawet kilka lat. Jak długo? Wszystko zależy od rodzaju użytego pigmentu, metody wykonania makijażu, a także indywidualnych właściwości skóry oraz pielęgnacji wdrożonej po zabiegu. Trwałość makijażu permanentnego brwi szacuje się na 2-3 lata. Podobnie rzecz ma się z makijażem permanentnym ust i oczu. Po tym czasie zaleca się wykonanie zabiegu odświeżającego makijaż. W momencie, kiedy klientka chce powrócić do wyglądu sprzed makijażu permanentnego, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to zrobiła. Wtedy rezygnuje z powtórzenia zabiegu.

Makijaż permanentny ust, brwi, oczu – efekty

Wiele pań boi się jednego, a mianowicie, że efekty makijażu permanentnego ust, brwi lub oczu będą zbyt przerysowane, nienaturalne. Z tego też względu nie decyduje się na wykonanie zabiegu. Niepotrzebnie. Współczesne metody stosowane podczas makijażu trwałego pozwalają na osiągnięcie bardzo delikatnego, naturalnego efektu. Często dzieje się tak, że ktoś zauważa różnicę w zewnętrznym wyglądzie pani, bo np. nagle ma piękne, gęsty rzęsy lub jej usta stały się wyrazistsze i pełniejsze, ale wcale nie zauważa makijażu permanentnego. I o to właśnie chodzi. Dobrze wykonany make up trwały gwarantuje naprawdę naturalne efekty. Owszem, tuż po zabiegu permanentne kreski, brwi lub kontury ust będą mocne, wręcz intensywne. Jednak spokojnie. Po około 3-7 dniach wszystko się uspokoi. Naskórek ulegnie wyłuszczeniu i tym samym kolor wykonanego makijażu zblednie o 40-60 procent.


Makijaż permanentny brwi, ust, oczu – przeciwwskazania

Nie każda pani, która marzy o makijażu permanentnym, może poddać się zabiegowi. Wśród przeciwwskazań do zabiegu wymienia się ciążę i laktację oraz takie choroby jak cukrzyca, aktywna opryszczka, aktywna choroba nowotworowa, hemofilia, łuszczyca, wirus HIV, choroba nerek, jaskra oraz inne choroby oczu, infekcje grzybicze i wirusowe, skłonność do tworzenia się blizn i keloidów. Z wykonaniem makijażu permanentnego ust, brwi lub permanentnych kresek, powinny zaczekać kobiety podczas miesiączki, a także w czasie przeziębienia oraz ogólnego obniżenia odporności.

Makijaż permanentny Kraków – gdzie najlepiej

Chcesz wykonać makijaż permanentny w Krakowie i zastanawiasz się gdzie najlepiej się udać? Spieszymy z pomocą! Jest na mapie Krakowa, dokładnie w samym sercu miasta, pewien salon, a właściwie gabinet makijażu permanentnego o wdzięcznej nazwie PANI. Prowadzi go kompetentna, dyplomowana kosmetolog z ponad 10 letnim doświadczeniem z zakresu makijażu permanentnego oraz zabiegów z pogranicza kosmetyki i medycyny estetycznej. To właśnie w tym salonie wykonasz wysokiej jakości makijaż permanentny ust i brwi, a także permanentne kreski na powiekach. Nie jesteś pewna, czy to dla ciebie? W każdej chwili możesz zadzwonić do salonu PANI i umówić się na bezpłatną konsultację!


Makijaż permanentny w Krakowie – cennik

Oczywiście każdy salon ma prawo kształtować swój własny cennik, gdzie cena makijażu permanentnego będzie uzależniona nie tylko od rodzaju makijażu, ale także od metody jego wykonywania. Niektóre salony jak np. wspomniany wyżej salon makijażu permanentnego PANI w Krakowie, oferują stały cennik, niezależnie od metody wykonania zabiegu. I tak np. za makijaż permanentny ust zapłacimy najwięcej - 850 złotych, ponieważ w tym przypadku potrzebna jest największa ilość czasu oraz pigmentu. Nieco tańszy jest makijaż permanentny brwi. Najmniej kosztują pojedyncze kreski, wykonane na dolnej lub górnej powiece.

Usuwanie makijażu permanentnego Kraków – czy to w ogóle możliwe?

Czy źle wykonany makijaż permanentny można usunąć? Całe szczęście tak, można to zrobić. Wymaga to jednak kilku zabiegów przy pomocy lasera. Jeśli chodzi o usuwanie makijażu permanentnego w Krakowie, zrobisz to w Salonie PANI.

Makijaż permanentny ust, brwi, powiek – czy warto?

Podsumowując, czy warto wykonać makijaż permanentny ust, oczu lub makijaż permanentny brwi? Jeśli cenisz sobie oszczędność czasu lub po prostu go nie masz, bo żyjesz w pośpiechu i wiecznie gdzieś pędzisz, do tego nie chcesz wydawać kolejnych pieniędzy na „dobre” tusze do rzęs, pomadki, kredki i konturówki, a mimo wszystko lubisz dobrze wyglądać o każdej porze dnia, odpowiedź brzmi WARTO! Dlaczego? Poza oszczędnością czasu, makijaż permanentny zapewni ci świetny wygląd niezależnie od okoliczności, miejsca i czasu. Nawet tuż po wstaniu z łóżka będziesz gotowa do wyjścia. Ponadto makijaż permanentny pozwoli ci wyrównać asymetrię brwi lub ust, optycznie powiększy usta, podniesie opadające kąciki, zapewni ustom piękny odcień, a w przypadku kresek na oku, optycznie zagęści rzęsy. Mając makijaż permanentny będziesz mogła swobodnie korzystać z sauny i basenu, będziesz mogła biegać i uprawiać każdy inny sport bez obaw, że twój nienaganny make up się rozmaże.