Z roku na rok rośnie popularność zabiegów wyszczuplających i modelujących sylwetkę. Wiele osób poszukuje wsparcia podczas odchudzania, decydując się na zabiegi wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej. Bardzo często bywa bowiem tak, że sama utrata kilogramów to nie wszystko – skóra wymaga ujędrnienia, pojawiają się rozstępy i cellulit. Wówczas nieocenione są profesjonalne zabiegi wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej. I co ciekawe – doskonałe efekty zapewniają całkowicie bezbolesne, nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej, takie jak endermologia oraz fala akustyczna.

Nieinwazyjne modelowanie sylwetki – to możliwe!

Jeszcze kilka lat temu zabiegi wyszczuplające i modelujące sylwetkę kojarzyły się wyłącznie z inwazyjnymi, dość bolesnymi procedurami, które wymagały dłuższej rekonwalescencji. Dziś medycyna estetyczna https://neonia.com.pl/ zmienia swoje oblicze, coraz częściej oferując zabiegi całkowicie nieinwazyjne i bezpieczne. Takimi zabiegami są endermologia i fala uderzeniowa, które przynoszą doskonałe efekty w terapii łączonej.

Zarówno endermologia, jak i fala akustyczna to zabiegi nie przerywające ciągłości skóry. Nie wymagają przygotowania do zabiegów, nie jest konieczny proces gojenia się skóry – bezpośrednio po zabiegu można powrócić do codziennej aktywności. Wskazaniem do wykonania endermologii i fali uderzeniowej jest:

- wspomaganie procesu odchudzania w celu zintensyfikowania spalania tkanki tłuszczowej

- redukcja cellulitu https://neonia.com.pl/problem-zabieg/usuwanie-cellulitu/

- ujędrnienie skóry i zwiększenie jej gęstości

- chęć wyrównania nierówności skóry po zabiegu liposukcji

- miejscowa kumulacja tkanki tłuszczowej, która nie poddaje się tradycyjnemu odchudzaniu

- kumulowanie się wody podskórnej

Dodatkową zaletą zabiegów najnowszej endermologii LPG Alliance https://neonia.com.pl/endermologia/ oraz fali uderzeniowej jest uzyskanie efektu redukowania napięcia i bólów mięśniowych, które bardzo często towarzyszą aktywności fizycznej. A ta – jak wiadomo – stanowi nieodłączny element odchudzania i modelowania sylwetki.

 

Na czym polega endermologia?

Zabieg endermologii LPG polega na wykonywaniu dogłębnego masaży skóry i tkanki podskórnej. Zabieg wykorzystuje specjalistyczną aparaturę wyposażoną w specjalne głowice masujące, które dzięki podciśnieniu zasysają fałd skórny. Ubranie specjalnego kombinezonu sprawia, że ruchy głowicy masującej po ciele są płynne. Przesuwanie głowicy wzdłuż ciała zapewnia skuteczny masaż, prowadzący do pobudzenia krążenia krwi i limfy. Kolejne efekty wywoływane dzięki endermologii to mechaniczna stymulacja skóry skutkująca pobudzeniem syntezy kolagenu i elastyny, a także pobudzenie zjawiska lipolizy. Dzięki temu możliwa jest poprawa wyglądu sylwetki, wynikająca z:

- uelastycznienia skóry

- sprawnego odprowadzania toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii

- spalania tkanki tłuszczowej

- wygładzenia cellulitu i zmniejszenia widoczności rozstępów

- odmłodzenia skóry

Zabieg endermologii trwa kilkadziesiąt minut. Lipomasaż LPG alliance jest najskuteczniejszy, gdy wykonana zostanie seria kilku zabiegów. Niewątpliwą zaletą zabiegu jest możliwość powtarzania go zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. A najlepiej, gdy endermologia połączona zostanie z zabiegiem fali akustycznej.

 

Fala akustyczna – odchudzanie, ujędrnianie, modelowanie sylwetki

Fala uderzeniowa (fala akustyczna) to zabieg polegający na poddawaniu skóry i tkanki podskórnej działaniu fali dźwiękowej. Fala akustyczna wprowadza tkanki miękkie w drgania, a rozchodzeniu się fali akustycznej towarzyszy naprzemienna relaksacja i rozciąganie tkanki łącznej, W efekcie takiej stymulacji dochodzi do bardzo pożądanych zjawiska stymulowania syntezy kolagenu i elastyny, co skutkuje ujędrnieniem skóry. Jednocześnie dochodzi do rozbijania tkanki tłuszczowej i usuwania kwasów tłuszczowych z adipocytów. Uwolnione tłuszcze są następnie usuwane z organizmu – a za zwiększenie intensywności tego procesu odpowiada połączenie fali akustycznej z endermologią.

Zabieg fali akustycznej polega na przykładaniu głowicy i przesuwania jej miejsce po miejscu. Cała procedura trwa kilkadziesiąt minut i jest całkowicie bezbolesna, nie wymaga rekonwalescencji. Seria zabiegów to około 6 – 10, wykonanych z częstotliwością 2 w tygodniu. Najlepiej jest uzupełnić terapię falą akustyczną o zabiegi endermologii – trudno o skuteczniejsze połączenie. Taka terapia łączona skutkuje poprawą jakości sylwetki, uskutecznia proces odchudzania, poprawia kondycję skóry, redukuje obrzęki. Jednocześnie endermologia wraz z falą akustyczną zapewniają doskonałą odnowę biologiczną dla sportowców, wspomagając regenerację mięśni po wysiłku.

Wykonując zabiegi endermologii i fali akustycznej warto pamiętać o odpowiednim postępowaniu pozabiegowym. Zalecane jest stosowanie lekkostrawnej diety, aktywności fizycznej oraz przyjmowania minimum 2 litrów płynów dziennie. Pobudza to drenaż limfatyczny i usprawnia detoksykację organizmu, redukcję tkanki tłuszczowej oraz uelastycznienie skóry.

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegów z wykorzystaniem fali akustycznej i endermologii są stany zapalne w miejscu zabiegu, nowotwory, stany gorączkowe oraz egzema.Artykuł Partnera