Chociaż w ostatnim czasie widzimy lekkie wyhamowanie na rynku nieruchomości to pewnie jeszcze długo nie będziemy mogli stwierdzić, że przeżywa on kryzys. Wraz z popytem rośnie też świadomość kupujących. Ich potrzeby odnośnie mieszkań zwiększają się z każdym rokiem. To branża dynamiczna i deweloperzy muszą tak też na nią reagować. W przeciwnym razie mogą ze pozostać w tyle ze sprzedażą swoich inwestycji. Mnogość ofert jaka jest obecnie dostępna na rynku sprawia, że budynki, które niczym się nie wyróżniają mogą umknąć uwadze kupujących. Dlatego też inwestorzy starają się wprowadzić różne wartości dodane, które przyciągną potencjalnych klientów. Place zabaw dla najmłodszych, tarasy czy też przydomowe ogródki to już standard. Co w takim razie mogą zaoferować deweloperzy żeby przyciągnąć klientów?

Boisko do koszykówki/piłki nożnej na terenie osiedla? Czemu nie! Właśnie z taką inicjatywą wyszedł deweloper Unidevelopment. W inwestycji Lykke  zapewnia szereg atrakcji rekreacyjno-sportowych. Na terenie inwestycji znajdują się: place zabaw, boiska sportowe, wybiegi dla psów, siłownia na świeżym powietrzu czy też miejsce na piknik.

Na bardzo podobny pomysł wpadł inwestor Henniger InVestment w Krakowie. Mieszkaj w mieście to propozycja stworzenia osiedla, które będzie sprzyjało budowaniu relacji między sąsiadami. To zadanie ma im ułatwić klub osiedlowy, który ma powstać wewnątrz osiedla. Deweloper chce aby było to “wiecznie żywe miejsce”, gdzie mieszkańcy będą wspólnie spotykać się, prowadzić rozgrywki w grach planszowych czy też organizować seanse filmowe. Angel Poland Group we wrocławskiej inwestycji Angel River zapewnia swoim klientom  pomieszczenie rekreacyjne w którym będą mogły się odbywać pokazy filmowe czy też spotkania towarzyskie. Dodatkowym atutem, który zawiera budynek jest sala fitness oraz strefa relaksu, gdzie znajduję się sauna. Całości dopełnia recepcja, gdzie na spokojnie będzie można zostawić paczkę do wysłania lub zrobić rezerwację sali rekreacyjnej.

Wiemy jak ważna jest dobrze zaaranżowana wspólna przestrzeń w inwestycji czy też jej otoczenie. Jednak coraz częściej docierają do nas głosy klientów mówiące o innych udogodnieniach, które można wprowadzić. I takie właśnie zastosowaliśmy w Nowej Bonarce.” - komentuje Adrian Potoczek, dyrektor sprzedaży Wawel Service.

Kto z nas nie borykał się z problemem przeniesienia ciężkich siatek z auta do windy, z windy do mieszkania? W inwestycji Apartamenty Nowa Bonarka takie sytuacje nie będą miały miejsca, gdyż deweloper zapewnia w garażu wózki- takie jak są w powszechnych supermarketach, które będzie można zapełnić siatkami i wywieźć windą aż do samego mieszkania. Prawda, że to wygodne rozwiązanie?

Liczy się, że do 2020 roku po drogach będzie poruszać się aż 10 milionów samochodów elektrycznych. Ta perspektywa wydaje się być bardzo bliska również w Polsce. W inwestycji Nowa Bonarka powstają miejsca parkingowe, gdzie będą stanowiska wolnego ładowania. Każdy kto będzie chciał naładować swój samochód będzie mógł to bez problemu zrobić.

Dodatkowo deweloper zapewnia w inwestycji miejsce do pielęgnacji auta. Właściciele pojazdów nie będą musieli już nigdzie jechać aby zadbać o swoje auto. Wystarczy, że udadzą się do garażu podziemnego i tam dokonają dokładnego czyszczenia swojej ukochanej maszyny.

Nikogo już dziś nie dziwią telewizory, pralki czy też kuchenki, które mają możliwość zdalnego sterowania za pomocą aplikacji mobilnej. Zaawansowana technologia przenika w każdą dziedzinę naszego życia i tak też jest w najnowszych mieszkaniach inwestycji Nowa Bonarka. Deweloper zadbał aby każde mieszkanie miało zapewniony dostęp do technologii Smart  House. Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań w mieszkaniu będziesz mógł zamknąć okno przed burzą albo nastawić pralkę tak aby pranie było gotowe gdy wrócisz do domu. A jeśli pobyt poza domem Ci się wydłuży do późnych godzin wieczornych i kot będzie sam w mieszkaniu to dla podwyższenia jego komfortu i poczucia bezpieczeństwa będziesz mógł zdalnie włączyć światło. Czy jest coś ważniejszego od komfortu naszych pupili?

“Wierzymy, że udogodnienia, które wprowadzamy w Apartamentach Nowa Bonarka na pewno przypadną do gustu zarówno singlom jak i rodzinom. Nowe technologie, garaż rozbudowany o miejsce do pielęgnacji auta czy też wózki mają służyć przede wszystkim podniesieniu komfortu codziennego życia mieszkańców.” - zapewnia Adrian Potoczek.

Powyższe inwestycje są idealnym przykładem, że deweloperzy są otwarci na sugestie swoich klientów. Nie boją się sięgać po nowe rozwiązania, które są odpowiedzią na codzienne bolączki. A to wszystko sprawia, że cieszą się jeszcze większym zaufaniem klientów, a dzięki temu większą sprzedażą.