Zakup nieruchomości na wynajem jest jedną z najpopularniejszych form inwestowania. Jeśli planujemy kupić mieszkanie pod inwestycję, powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę budżet, jakim dysponujemy. Wiele osób zastanawia się również nad wyborem pomiędzy kawalerką, a mieszkaniem dwupokojowym. Jaką nieruchomość warto wybrać? Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji i opłacalności inwestycji.

Kawalerki na sprzedaż w Krakowie

Kupując mieszkanie na wynajem, w pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę koszty zakupu. Ze względu na mały metraż, cena kawalerki na sprzedaż w Krakowie jest stosunkowo niska. W przeliczeniu na metr kwadratowy wolnej powierzchni zapłacimy jednak więcej, niż w przypadku dwuosobowego lokum. Średnia cena za najem kawalerki w Krakowie wynosi około 1500-1800 zł. Można pokusić się o stwierdzenie, że wynajem małego mieszkania jest opłacalny.

Kawalerka to idealna propozycja dla par lub singli. Większość kawalerek z rynku pierwotnego jest dobrze urządzona. Dzięki temu mieszkania o niewielkim metrażu cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród najemców, jak i wynajmujących. Kawalerki pod inwestycję są wciąż najchętniej kupowanymi nieruchomościami w Krakowie. O wyborze danego lokum powinna też decydować lokalizacja. Nieruchomości zlokalizowane na przedmieściach nie są najlepszym pomysłem na inwestycję.

Dwupokojowe mieszkania na sprzedaż w Krakowie

Mieszkanie dwupokojowe do 40 m kw. można kupić za niewiele wyższą cenę. Jeśli chcemy zostać najemcą krótkoterminowym, zdecydowanie polecamy zakup lokalu z dwoma pokojami. Po kilku latach możemy sprzedać takie lokum z dużym zyskiem. Dwupokojowe mieszkania na sprzedaż w Krakowie z wydzieloną sypialnią są dostępne zarówno w centrum miasta, jak i na obrzeżach. W przypadku, gdy nasza grupa docelowa to studenci, warto zainwestować w lokal położony blisko uczelni wyższych.

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie mieszkania, warto sprawdzić plany zagospodarowania danego osiedla. Pamiętajmy również, że dojazdy z odległych obszarów miasta nie są nikomu na rękę. W związku z tym, skoncentrujmy się na pobliskich dzielnicach, takich jak Dębniki czy Krowodrza. Aby generować jak najwyższe przychody z najmu, warto wybierać mniejsze mieszkania, jednak położone blisko punktów handlowo-usługowych i centrów biznesowych.

Podsumowanie

Jeśli chodzi o mieszkania dwupokojowe w Krakowie, ich główną zaletą jest mniejsza rotacja najemców. W takich lokalach chętnie zamieszkują młode małżeństwa, które spodziewają się pierwszego potomka. Kupując mieszkanie dwupokojowe mamy większe możliwości, co do zagospodarowania przestrzeni. Natomiast kawalerki są idealnym lokum na start. Do podstawowych zalet posiadania mieszkania jednopokojowego należą niskie koszty utrzymania lokalu. Osoby planujące taki zakup mogą liczyć na rozsądną cenę, która często idzie w parze z dobrą lokalizacją.

Materiał opracowany przez eksperta portalu GetHome.pl.